AYBÜ Öğretim Üyesine Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü Verildi

AYBÜ Öğretim Üyesine Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü Verildi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olan ve aynı zamanda dekan yardımcılığı görevini üstlenen Doç. Dr. Ersin Erdoğan Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü’nü (TÜBA-GEBİP) kazandı.

Bilim insanlarını teşvik, takdir ve ödüllendirme misyonu kapsamında her yıl verilen TÜBA-GEBİP Ödülü’nü 2019 yılında; 20 farklı üniversite ve kurumdan 28 üstün başarılı genç bilim insanı kazandı. Sosyal Bilimler alanında ödüle layık görülen Doç. Dr. Ersin Erdoğan’a ödülünü Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

TÜBA-GEBİP Ödülü, doğa bilimleri, mühendislik, sağlık bilimleri ile sosyal bilimler alanlarında çalışan üstün başarılı genç bilim insanlarının, bilimsel çalışmalarını Türkiye’de sürdürmeleri, kendi çalışma gruplarını oluşturmaları ve Türkiye kaynaklı uluslararası düzeyde nitelikli proje üretmeleri amacıyla 2001 yılından bu yana veriliyor. Özgün ve yüksek talep gören program kapsamında, ödül sahiplerine 3 yıl boyunca her yıl 20 bin liralık mali destek veriliyor. Ayrıca, ödülü kazanan akademisyenlerin tez aşamasındaki doktora öğrencileri için de her yıl 6 bin liralık ek destek sağlanıyor.

4

3

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.