AYBÜ, Özbekistan’da 5. İşbirliği Protokolüne İmza Attı

AYBÜ, Özbekistan’da 5. İşbirliği Protokolüne İmza Attı

Türkiye ve Özbekistan arasında eğitim alanındaki işbirliğini geliştirmeye yönelik Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Mirzo Ulugbek Özbekistan Milli Üniversitesi arasında Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te işbirliği protokolü imzalandı.

Özbekistan’daki Üniversitelerle İmzalanan 5. Uluslararası Anlaşma

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, “Mevlana Değişim Programı”, “İyi Niyet Anlaşması (MoU)” ve “KA107 Erasmus Plus Programı” vesilesiyle eğitim alanında uluslararası boyutta işbirliği sağlamak amacıyla Özbekistan’daki 5. işbirliği anlaşmasına imza attı. AYBÜ ve Özbekistan’daki üniversiteler arasında öğrenci/personel hareketliliğinin yapılmasına ve akademik işbirliğinin geliştirilmesine yönelik yapılan anlaşmaların sonuncusu Mirzo Ulugbek Özbekistan Milli Üniversitesi ile yapıldı.

Semerkant Devlet Üniversitesi, Buhara Devlet Üniversitesi, İslam Kerimov Taşkent Devlet Teknik Üniversitesi ve Taşkent Devlet Ekonomi Üniversitesi’nden sonra Mirzo Ulugbek Özbekistan Milli Üniversitesi ile yapılan işbirliği protokolünü AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı ve Mirzo Ulugbek Özbekistan Milli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Marahimov Avazjon Rahimovich imzaladı.

1 2 3 4

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.