AYBÜ, Yerel Yönetimlerde Etik Projesi Çalıştayına Katıldı

AYBÜ, Yerel Yönetimlerde Etik Projesi Çalıştayına Katıldı

Yerel Yönetimlerde Seçilmiş ve Atanmış Kamu Görevlilerinin Etik Farkındalığının Artırılması Çalıştayı Ankara’da gerçekleştirildi.

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan ve Kurul Üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen “Yerel Yönetimlerde Etik Projesi” çalıştayına, TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara’daki Üniversitelerin Rektörleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, Kaymakamlar, İl ve İlçe Belediye Başkanları ve Ankara’daki diğer devlet kurumları yetkilileri iştirak etti.

Çalıştayda açılış konuşmalarını, Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Köksal Toptan (TBMM Eski Başkanı), Ankara Valisi Vasip Şahin ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptı. Çalıştaya, diğer Ankara Üniversiteleri rektörleriyle birlikte Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı da katıldı. Çalıştay kapsamında projenin uzmanları tarafından, hizmet alanları, yerel yönetim, işe alım süreçleri, sosyal yardım, halkla ilişkiler, sosyal belediyecilik gibi birçok konu etik çerçevede ele alındı.

Etik kültürünü teşvik etmek ve seçilmiş ve atanmış yerel yönetim çalışanlarının hizmet sunumunda etik dışı davranışların en aza indirilmesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje 2021 yılına kadar devam edecek.

1 2 3 4

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.