AYBÜ’de, Koronavirüsten Korunmak İçin Gerekli Tedbirler Alındı

AYBÜ’de, Koronavirüsten Korunmak İçin Gerekli Tedbirler Alındı

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, henüz Türkiye’de vaka görülmemişken koronavirüs ile mücadele kapsamında almış olduğu önlemler sayesinde süreci başarılı bir şekilde yürütmeye devam ediyor.

Koronavirüsten korunmak ve bu virüs hakkında başta öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz olmak üzere vatandaşlarımızı bilgilendirmek adına AYBÜ’de farklı mecralarda ve farklı şekillerde çalışmalar yapıldı. Bu çalışmaların ilki olan Hijyen Komitesi, AYBÜ bünyesinde 5 Şubat tarihinde kuruldu. Ardından 8 Şubat’ta, üç farklı dilde hazırlanmış olan el yıkama videoları üniversitemizin web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlandı. Sonrasında ise 18,20 ve 26 Şubat tarihlerinde üniversitemizin farklı yerleşkelerinde koronavirüs ile ilgili öğrencilere ve personele bilgilendirme toplantıları yapıldı.

Alınan bu önlemlerin devamında 16 Mart tarihinde Hijyen Komitesinin alt grupları oluşturuldu ve yerleşke sorumluları ile üyeler belirlendi. Bunun neticesinde 17 Mart’ta Hijyen Komitesinin alt gruplarıyla birlikte yerleşkelerdeki ilk kontroller yapıldı ve çalışmalar tamamlandı. Yerleşkelerde sağlanan temizliğin devam etmesi ve doğabilecek olumsuz durumlara hazırlıklı olunabilmesi için temizlik ve dezenfeksiyon malzemelerinin kontrolü yapıldı, eksikler tespit edildi ve eksiklerin giderilmesi için gerekli girişimler başlatıldı.

Son uygulama olarak ise, öğrencilerimizin ve personelimizin sağlık durumlarından haberdar olmak adına öğrencilerin danışmanları ve personellerin yöneticileri ile bilgi ağı kuruldu.

1 2 3 4 5 6 7 8

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.