AYBÜ’nün Ürettiği Siperli Maskeler Ankara’daki 5 Belediyeye Hediye Edildi

AYBÜ’nün Ürettiği Siperli Maskeler Ankara’daki 5 Belediyeye Hediye Edildi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) tarafından üretilen siperli maskeler, AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı ve beraberindeki heyet tarafından Keçiören, Akyurt, Kalecik, Pursaklar ve Çubuk Belediye Başkanlarına hediye edildi.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Üç Boyutlu Modelleme ve Animasyon Programcılığı tarafından BAP (Bilimsel Araştırma Projesi) kapsamında üretilen 10 bin maskenin ilk etapta 5 bini Ankara Şehir Hastanesine hediye edildi. Ardından AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Ayhan ve Dr. Öğr. Üyesi Faruk Mert’in yer aldığı AYBÜ heyeti, siperli maskeleri Kuzey Ankara Bölgesi’nde yer alan 5 belediyenin (Keçiören, Akyurt, Kalecik, Pursaklar, Çubuk Belediye) belediye başkanına teslim etti.

Rektör Aydınlı ve beraberindeki heyeti makamlarında ağırlayan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Çubuk Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık, Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ve Kalecik Belediye Başkanı Dr. Duhan Kalkan, Rektör Aydınlı önderliğinde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından belediyelerine verilen bu anlamlı ve duyarlı hediyeden ötürü duydukları mutluluğu dile getirdiler.

Rektör Aydınlı, “Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında ülke çapında başlatılan kolektif üretim hareketine AYBÜ ailesi olarak biz de katıldık. Üniversitemizin akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Faruk Mert tarafından tasarımı yapılan ve BAP kapsamında üretilen siperli maskelerin üretimine devam edilecek ve üretilen maskeler hastanelerimize ve diğer kurum ve kuruluşlarımıza hediye edilecek” dedi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.