Koronavirüs Önlemleri Kapsamında AYBÜ’de Sterilizasyon Çalışmaları Devam Ediyor

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde, koronavirüsle mücadele çerçevesinde yerleşkelerdeki fiziki mekanların, toplu taşıma araçlarının ve ortak kullanılan ortamların dezenfeksiyon işlemleri aralıksız sürüyor.

Türkiye’de henüz vaka görülmemişken koronavirüs ile mücadele kapsamında AYBÜ’de, Hijyen Komitesi’nin kurulması, öğretici videoların hazırlanması, bilgilendirme toplantılarının yapılması, öğrenci ve personel bilgi ağının kurulması, dezenfeksiyon işlemlerinin yapılması gibi alınan önlemler sayesinde süreç başarılı bir şekilde yürütülüyor.

Söz konusu önlemlerin bir ayağını oluşturan dezenfeksiyon işlemleri ise, AYBÜ’nün bütün yerleşkelerinde ilk günden bu yana rutin şekilde gerçekleştiriliyor. Türkiye’de ‘Yeni Normal’e geçilen bu günlerde de yine Üniversitemizin bütün yerleşkelerindeki sınıfların, odaların, konferans salonlarının, sergi salonlarının, yemekhanelerin, personel servisi olarak kullanılan toplu taşıma araçlarının, toplantı odalarının, kütüphanelerin, spor salonlarının ve diğer ortak kullanılan mekanların dezenfeksiyonuna devam ediliyor. Üniversitemizde gerçekleştirilen dezenfekte işleminin haricinde söz konusu kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, yemekhane gibi sosyal alanlar da sosyal mesafe kurallarına göre hazırlandı.

Çalışmalar, AYBÜ Yönetiminin ve Hijyen Komitesi’nin kararı doğrultusunda İdari Mali İşler Daire Başkanlığı bünyesinde oluşturulan ekipler tarafından periyodik bir şekilde sürdürülecek.

1 2 3 4 5 6 7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.