AYBÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerimiz “İzmir Seferihisar Depremi Değerlendirme Raporu”nu Tamamladı

AYBÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerimiz hazırladıkları “İzmir Seferihisar Depremi Değerlendirme Raporu”nu AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı’ya takdim etti.

2

İzmir’de 30.10.2020 günü Türkiye saati ile 14:51’de gerçekleşen ve merkez üssü Ege Denizi Seferihisar (İzmir) açıkları olan depremde, deprem hasarlarını gözlemek ve irdelemek amacıyla Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ), Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyeleri Prof. Dr. Taha Taşkıran, Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Dilsiz, Dr. Öğr. Üyesi Mahmut Cem Yılmaz ve Arş. Gör. Abdullah Türer’den oluşan teknik ekip 07.11.2020-08.11.2020 tarihlerinde deprem bölgesinde saha incelemelerinde bulundu.

Deprem nedeniyle meydana gelen hasarları yerinde inceleyen teknik heyet, depremle ilgili rapor hazırladı. Teknik heyet, mevcut raporun hazırlanmasının yanı sıra, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hasar Tespit komisyonlarına da bazı ağır hasarlı yapıların tahliye raporlarının hazırlanmasında destek sundu.

Deprem bölgesinde incelemelerini yapan ve sonrasında raporu hazırlayan Öğretim Üyelerimiz hazırladıkları raporu AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı’ya takdim etti.

İzmir Seferihisar Depremi Değerlendirme Raporunu Görüntülemek İçin Tıklayınız: İzmir_Rapor_AYBÜ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.