Ünlü Mimar ve Tasarımcı Flippo Nasetti, AYBÜ Mimarlık ve Tasarım Topluluğu’nun Daveti Üzerine Üniversitemizde Seminer Verecek

Ünlü Mimar Flippo Nasetti AYBÜ’de Seminer Verecek

Dünyaca ünlü Irak kökenli kadın mimar Zaha Hadid’in kurmuş olduğu ZAHA HADID ARCHITECTS üyesi olan Mimar ve Tasarımcı Filippo Nasetti, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Topluluğu’nun daveti üzerine öğrencilerimize “”Computational Design, Technology and Organic Forms” konulu bir seminer gerçekleştirecektir. Seminer, tüm Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin katılımına açık olup Mimarlık ve Tasarım Topluluğu YouTube kanalı (DAS AYBU) üzerinden 11 Aralık 2020 Cuma günü saat 20:00’de canlı yayın aracılığı ile gerçekleşecektir. Seminer üniversite dışından katılımcılara da açık olacaktır.

Flippo Nasetti Kimdir?

Filippo Nasetti, mimari ve ürün tasarımı konularında araştırma ve yeniliğe odaklanan bir mimar ve bilgisayımsal tasarımcıdır.

Bolonya Üniversitesinde Mimarlık ve Yapı Mühendisliği konusunda yüksek lisansını tamamladıktan ve Plasma Studio Architects (London) ve SPAN Architecture and Design (Vienna) kurumlarında çalışmıştır. 2012 yılında MHOX Tasarım’ı (AB bütçe destekli bir start-up) kurdu.

2015 yılında Zaha Hadid Arcihtects’e katıldı. Burada küçük ölçekli inovasyon projeleri, spor giyim, endüstriyel ürünlerin tasarımı ve deneysel heykeltıraşlık üzerine çalışıyor.

2016 yılından beri Bartlett School of Architecture çatısı altında “B-Pro Urban Design” yüksek lisans programında, Urban Morphogenesis konusunda ders veriyor.

1

AYBÜ Mimarlık ve Tasarım Topluluğu YouTube Kanalı:

https://www.youtube.com/channel/UC1l3Lv5JHekStvw076Gt6hg

Kulüp Danışmanı: Cemile Feyzan ŞİMŞEK

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.