AYBÜ’de Korku ve Kaygı Çağında İnsan ve Toplum Öğrenci Sempozyumu Gerçekleştirilecek

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi bir yandan eğitim-öğretim faaliyetlerini gerçekleştirirken diğer taraftan da içinde bulunduğumuz Covid-19 salgını koşullarında, eğitimin sürekliliği ilkesiyle öğrencilerini bilimsel, sosyal ve kültürel nitelikli faaliyetlerle desteklemeyi sürdürmektedir. Bu bağlamda fakültemiz, özellikle son yıllarda, modern dünyanın insanlara derinden hissettirdiği korku ve kaygı kavramlarının iç yüzünü ele almak ve toplumlar üzerindeki etki düzeylerini anlamak için, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında “Lisans Öğrencileri için Akademik Araştırma ve Gelişim Eğitimi” adlı bir eğitim programı düzenlemektedir.

Ana teması “Korku ve Kaygı Çağında İnsan ve Toplum” olan eğitim programı, AYBÜ Rektör Yardımcısı ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Okumuş’un nezaretinde gerçekleştirilmektedir. Programın içeriği Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı alanları çerçevesinde korku ve kaygı kavramlarına odaklı bir biçimde oluşturulan okuma listelerinin gönüllü öğretim elemanlarının ve öğrencilerin işbirliğinde tamamlanmasıyla eşzamanlı olarak “Akademik Araştırma Eğitimi”, “Akademik Yazım Eğitimi” ve “Akademik Sunum Eğitimi” alanlarında uzman akademisyenler tarafından verilen üç eğitim semineriyle şekillenmiştir. Eğitim programının akademik yönünün yanı sıra öğrencilerimizin sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek ve doğaya saygıyı özümsemelerini sağlamak amacıyla gönüllülük etkinliği olarak planlanan ağaç dikme faaliyeti ise kiraz, elma, armut, ayva ve kayısı olmak üzere farklı türlerden meyve fidanlarının üniversitemiz yerleşkesinde toprakla buluşturulmasıyla yerine getirilmiştir.

Eğitim programımızın son aşaması, eğitim ve araştırma etkinlikleri sürecine katılan öğrencilerimizin hazırladıkları bildirileri sunma imkânı bulacakları bir sempozyumla gerçekleştirilecektir. 9-10 Ocak 2021 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan Korku ve Kaygı Çağında İnsan ve Toplum Öğrenci Sempozyumu, 6 farklı oturumda sunulan bildirileri takiben bir değerlendirme oturumu ile sona erecektir. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nin girişimiyle icra edilen 90 günlük eğitim faaliyeti sonunda öğrencilerimizin akademik araştırma, yazma ve sunum yapma becerilerinin geliştirilmesi hedeflenirken, üniversite eğitimleri sırasında edindikleri bilgileri güncel sorunlara uygulayabilen, sosyal sorumluluk sahibi, çevreye duyarlı ve olaylar karşısında bilinçli tavır geliştirebilen birer birey olmalarına katkı sağlayan bir proje çıktısı beklenmektedir. Sempozyumda sunulan bildiriler daha sonra e-kitap olarak yayınlanacaktır.

NOT: Sempozyum üniversitemizin Youtube hesabından canlı olarak yayınlanacaktır. Takip etmek isteyenlerin sempozyum programında yer alan tarih ve saatlerde şu bağlantıya girmeleri yeterli olacaktır: youtube.com/AnkaraYıldırımBeyazıtÜniversitesi-AYBU 

Sempozyum Programı İçin TIKLAYINIZ.

Ana Afiş

09 Ocak Cumartesi Oturumları10 Ocak Pazar Oturumları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.