Ünlü Mimar Iyad Alsaka AYBÜ’de Seminer Verecek

2

Ünlü Mimar Iyad Alsaka AYBÜ’de Seminer Verecek

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Topluluğu 8 Ocak Cuma günü Saat 16:00’da dünyaca ünlü mimarlık ofisi OMA ortaklarından Iyad Alsaka’ yı konuk edecek. Seminer konusu “Global Climate Related Design and Construction Efficiencies Design for Assembly & Manufacturing (Tasarım ve İnşâ Verimliliklerinde Küresel Durum ve Montaj ve İmalat için Tasarım)” olup, sunum dili İngilizce’dir.

Seminer, tüm Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin katılımına açık olup Zoom üzerinden gerçekleştirilecektir. Seminere katılmak isteyenler DAS AYBU İnstagram hesabından katılım bilgilerini edinebilirler.

Iyad Alsaka Kimdir?

Iyad Alsaka OMA’ a 2007 yılında yönetici olarak katıldı ve 2011 yılında ise ortaklarından biri konumuna geldi. Kendisi OMA’ ın Orta Doğu ve Afrika projeleri sorumlusudur. Dubai’ deki Waterfront City Master Planı, Doha’ daki HAI Airport City Master Planı gibi projeleri yönetmiştir. OMA’ a katılmadan önce ise Dubai Holding’ de tasarım sorumlusu olarak görev aldı ve burada çok sayıda projeye imzasını attı. 1969 yılında Suriye’ de doğan Alsaka, Aleppo Üniveristesi Yapı ve Mimari Mühendisliği bölümü mezunudur.

AYBÜ Mimarlık ve Tasarım Topluluğu İnstagram Hesabı:

https://www.instagram.com/dasaybu/

Kulüp Danışmanı: Cemile Feyzan ŞİMŞEK

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.