AYBÜ’de 2020 Kurum İç Değerlendirme Raporu Hazırlık Çalışması Toplantısı Gerçekleştirildi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kalite Komisyonu Üyeleri ve Birim Kalite Temsilcilerimizin katılımıyla AYBUZEM üzerinden 2020 Kurum İç Değerlendirme Raporu (KİDR) Hazırlık Çalışmaları kapsamında online toplantı düzenlendi.

AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim AYDINLI başkanlığında düzenlenen toplantının açılışına Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer ELMAS da teşrif etti ve kalite çalışmalarının önemi ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

AYBÜ Kalite Koordinatörü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol ARCAKLIOĞLU’nun 2020 Kurum İç Değerlendirme Raporumuzun hazırlanması için akademik ve idari birimlerden alınması gereken bilgi, belge ve verilerin ORVİKS aracılığıyla toplanacağına dair genel bir bilgilendirme yapmasının ardından, Kalite Komisyonu Koordinatör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Engin ŞENER ile Doç. Dr. Keziban AVCI,  KİDR hazırlamada dikkat edilmesi gereken hususlar ile raporda sunulacak kanıtların nitelikleri hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Şube Müdürü Şeyma ÖZAYDIN ise İç Kontrol, Kalite ve Bilgi Yönetim Sistemi ORVİKS’e bilgi, kanıt ve veri girişinin nasıl yapılması gerektiğine dair sunum gerçekleştirdi.

Akademik ve idari birimlerimizden 150 personelimizin katılımıyla gerçekleştirilen çevrimiçi toplantı, Sayın Prof. Dr. İbrahim AYDINLI’nın Üniversitemizde yürütülen kalite çalışmalarının güçlendirilmiş bir Kalite Komisyonuyla sürdürüldüğünü ve yaygınlaştırılmasının önemini vurguladığı kapanış konuşmasıyla sona erdi.

1 2 3 4 5

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.