Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Prof. Dr. Nurullah Çağıl Ahmet Yesevi Üniversitesinde

Üniversitemiz Tıp Fakültesi öğretim üyeleri Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ile Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nurullah Çağıl Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı tarafından organize edilen bir haftalık program çerçevesinde Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesinde bulundu.

2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk yarısında da Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesi’ne gelen ve 20’ye yakın ameliyat ile 100 civarında hastanın tetkik, teşhis ve tedavisini gerçekleştiren Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesi’ndeki bir haftalık programına 300 hastanın tedavisi ile 11 Nazal septum, 3 Timponaplasti, 2 Reno-nazal septum ve 1 Adenoidektomiya olmak üzere toplamda 17 de ameliyat sığdırdı.

Prof. Dr. Nurullah Çağıl ise Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesinde bulunduğu bir haftalık zaman zarfı içerisinde 20 hastaya yüksek derecede miyop, 20 hastaya astigustizm, 6 hastaya retina dekolmanı, 5 hastaya ikincil katarakt, 4 hastaya üveit ve 2 hastaya da keratoconus tedavisinin yanı sıra 4 hastaya katarakt, 2 hastaya katarakt ve glokom kombine ile 1 hastaya da glokom ameliyatı olmak üzere toplamda 7 göz operasyonu gerçekleştirdi.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Ahmet Yesevi Üniversitesi Hastanesi Müdürü Mehmet Bekdur, bu tarz programların organize edilmesinin hem kendi Üniversite Hastanelerinin Güney Kazakistan’daki prestiji hem de Türk dünyasındaki Türkiye algısı noktasında çok büyük önem arz ettiğini dile getirdi.

Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Prof. Dr. Nurullah Çağıl Ahmet Yesevi Üniversitesinde 1 Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Prof. Dr. Nurullah Çağıl Ahmet Yesevi Üniversitesinde 2 Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve Prof. Dr. Nurullah Çağıl Ahmet Yesevi Üniversitesinde

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz