66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı

Üniversitemiz Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen, barış ve birliğin önemini vurgulayan Avrupa Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN’ın Avrupa Birliği ile ilgili selamlama konuşmasının ardından öğrencilerimizden Diana Aydanaleyava “Avrupa Birliği Üyeliğinden Ne Beklemekteyiz?” konusunu ele alan bir konuşma gerçekleştirdi.

Avrupa Birliği Bakanlığı’ndan Sn. Sinan Ayhan’ın Türkiye-Avrupa Birliği İlişkilerini ele alan sunumunu takiben, Hollanda Ankara Büyükelçiliği’nden Birinci Müsteşar Sn. Daan Huisinga, Hollanda’nın 1 Ocak 2016’da başlayan ve 30 Haziran 2016 tarihinde sona erecek olan AB Dönem Başkanlığının sonuçlarına odaklanan bir konuşma gerçekleştirdi. Slovakya Cumhuriyeti Büyükelçisi Sn. Anna Turenicova 1 Temmuz 2016 tarihi itibari ile başlayacak olan Slovakya’nın AB Dönem Başkanlığındaki politika önceliklerini ele alan bir konuşma yaptı.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Müsteşarı Sn. Julian Vassallo’nun Avrupa Birliği-Türkiye İlişkilerine çok boyutlu bir bakış açısı ile yaklaşan değerlendirmesinin ardından, Üniversitemiz, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, mülteci krizi bağlamında Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin rasyonel temelini değerlendiren bir konuşma gerçekleştirdi. Kapanış konuşmasında ise Üniversitemiz, Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi ve aynı zamanda Jean Monnet Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Angelo Santagostino, Avrupa entegrasyon sürecini ve ekonomik entegrasyonunun bu süreçteki önemi ve sonuçlarını konu alan bir sunum gerçekleştirdi.

Soru-cevap bölümünün ardından, Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN’ın katılımcılara plaket vermesi ile program sona erdi.

66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı 1 66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı 2 66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı 3 66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı 4 66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı 5 66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı 6 66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı 7 66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı 8 66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı 9 66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı 10 66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı 11 66. Avrupa Günü Cinnah Yerleşkemizde Kutlandı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz