Sayın Rektörümüz ‘Yükseköğretimde Uluslararasılaşma Çalıştayı’na Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, Ardahan Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı bünyesinde kurulan Yükseköğretimde Uluslararasılaşma Stratejisi Komisyonu tarafından düzenlenen “Yüksek Öğretimde Uluslararasılaşma Çalıştayı” na katıldı.

Türkiye’nin bundan sonraki dönemde uluslararası öğrenci vizyonunun belirlenmesi için Ardahan Üniversitesi’nde düzenlenen çalıştaya sayın rektörümüzün yanı sıra Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, İstanbul Üniversitesi Rektörü ve Komisyon Başkanı Prof. Dr. Mahmut Ak, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak katıldı.

Çalıştaya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sayın Rektörümüz, çalıştayın Ardahan Üniversitesi’nde yapılmasının bir tesadüf olmadığını, uluslararası öğrenci yoğunluğu hususunda önemli mesafeler alınmış olduğu için çalıştayın Ardahan Üniversitesi’nde gerçekleştirildiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye’nin Kafkaslara ve Orta Asya’ya açılan bir kapısı olması sebebiyle ve ülkeye en çok bu coğrafyadan uluslararası öğrenci geliyor olması bakımından, yükseköğrenimde uluslararasılaşmaya dair stratejilerin belirlenmesinde Ardahan Üniversitesi’nin deneyimlerinden yararlanmanın doğru olacağını belirtti.

Sayın Rektörümüz 'Yükseköğretimde Uluslararasılaşma Çalıştayı'na Katıldı 1 Sayın Rektörümüz 'Yükseköğretimde Uluslararasılaşma Çalıştayı'na Katıldı 2 Sayın Rektörümüz 'Yükseköğretimde Uluslararasılaşma Çalıştayı'na Katıldı 3 Sayın Rektörümüz 'Yükseköğretimde Uluslararasılaşma Çalıştayı'na Katıldı 4 Sayın Rektörümüz 'Yükseköğretimde Uluslararasılaşma Çalıştayı'na Katıldı 5 Sayın Rektörümüz 'Yükseköğretimde Uluslararasılaşma Çalıştayı'na Katıldı 6 Sayın Rektörümüz 'Yükseköğretimde Uluslararasılaşma Çalıştayı'na Katıldı 7 Sayın Rektörümüz 'Yükseköğretimde Uluslararasılaşma Çalıştayı'na Katıldı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz