Fitoterapi Kursu Başladı

Üniversitemiz bünyesinde yer alan Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi (YBU-TATMER), hekimlere yönelik “Fitoterapi Kursu” nu hafta sonu başlattı. Sağlık Bakanlığı onaylı ve Fitoterapi Eğitim Standartlarına uygun olarak düzenlenen kursun diğer bir özelliği de bu konuda Türkiye’de ilk olmasıdır. Konusunda uzman, ulusal ve uluslarası birçok çalışmaya imza atmış öğretim üyeleri tarafından verilen bu kurstan başarıyla mezun olanlar fitoterapi uygulaması konusunda belge sahibi olacaklar.

Uzman Doktor Sayın Sare Davutoğlu Hanımefendinin de katıldığı programda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN yaptığı konuşmada, bu önemli konuda ilk olmanın önemine değindi. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamalarının zaten halkımız arasında teveccüh görmekte olduğunu ve bu durumun bazı istismarlara, merdiven altı diye tabir edilen hekim dışı, hijyenik olmayan ortamlarda ve bilimsel açıdan hiçbir değeri olmayan uygulamalara neden olduğunu belirtti. Sayın Rektörümüz, hekimlerimizin bunu öğrenmesiyle birlikte, daha doğru, daha kanıta dayalı ve hastanın ihtiyaç duyduğunda danışabileceği daha sağlıklı bir yaklaşımın sağlanmış olunacağını vurguladı.

Fitoterapi Kursu Başladı 1 Fitoterapi Kursu Başladı 2 Fitoterapi Kursu Başladı 3 Fitoterapi Kursu Başladı 4 Fitoterapi Kursu Başladı 5 Fitoterapi Kursu Başladı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz