‘Mekanlarıyla ve Karakterleriyle Gerçek Ankara’ Paneli Gerçekleşti

Üniversitemiz Sosyoloji Kulubü Organizasyonunda, Türkiye Yazarlar Birliği Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı Sayın D. Mehmet DOĞAN’ ın sunumuyla gerçekleşen “Mekanlarıyla ve Karakterleriyle Gerçek Ankara” paneline Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Musa Kazım ARICAN, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Ahmet KANKAL ve Dekan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Mustafa ORÇAN ile birçok akademik personel ve öğrencimiz katıldı.

Panelde Ankara’nın geçmişten günümüze çok önemli bir konuma ve değere sahip olduğunu tarihi delilleriyle ortaya koyan Sayın D. Mehmet DOĞAN Ankara’da bulunan tarihi yapıların özelliklerine değinerek bunların korunmasının Ankara için önemini vurguladı. Konuşmada Hacı Bayram-ı Veli’nin II. Murad’a İstanbul’un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedileceği müjdesini verdiği, kendisinin üst düzey devlet görevi tekliflerini kabul etmeyerek hayatını Ankara’nın manevi inşasına adadığı üzerinde duruldu. Ankara için önemli bir şahsiyet olan Hacı Bayram-ı Veli’nin kendi eliyle inşa ettiği ve kendi adıyla anılan camiinin önemli bir değer olduğu ve çevresinin yerleşim açısından yeniden yapılandırılmasının gereği vurgulandı.

Panel soru cevap bölümünün ardından teşekkür konuşmaları ve plaket takdimi ile sona erdi.

'Mekanlarıyla ve Karakterleriyle Gerçek Ankara' Paneli Gerçekleşti 1 'Mekanlarıyla ve Karakterleriyle Gerçek Ankara' Paneli Gerçekleşti 2 'Mekanlarıyla ve Karakterleriyle Gerçek Ankara' Paneli Gerçekleşti 3 'Mekanlarıyla ve Karakterleriyle Gerçek Ankara' Paneli Gerçekleşti 4 'Mekanlarıyla ve Karakterleriyle Gerçek Ankara' Paneli Gerçekleşti 5 'Mekanlarıyla ve Karakterleriyle Gerçek Ankara' Paneli Gerçekleşti 6 'Mekanlarıyla ve Karakterleriyle Gerçek Ankara' Paneli Gerçekleşti 7 'Mekanlarıyla ve Karakterleriyle Gerçek Ankara' Paneli Gerçekleşti 8 'Mekanlarıyla ve Karakterleriyle Gerçek Ankara' Paneli Gerçekleşti

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz