Terörü ve Terör Sevicileri Lanetliyoruz

-SENATO KARARI- TERÖRÜ VE TERÖR SEVİCİLERİ LANETLİYORUZ

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN’ ın, 13 Mart 2016 Pazar akşamı Ankara-Kızılay’da meydana gelen menfur terör saldırısını kınama teklifi görüşüldü. Katılanların oybirliği ile kabul edilen ve kamuoyuna duyurulması kararlaştırılan Üniversitemiz Senatosu’ nun 14/03/2016 tarihli ve 2016/08/01 sayılı kararı aşağıda belirtilmiştir.

TERÖRÜ VE TERÖR SEVİCİLERİ LANETLİYORUZ

Milletimizin bekasına, halkımızın birlik ve beraberliğine kasteden mihraklar, 13 Mart 2016 Pazar akşamı Ankara-Kızılay’da yine karanlık emellerine ulaşma amacıyla terör saldırısında bulunmuş, onlarca insanımızın şehit olmasına, çok sayıda vatandaşımızın da yaralanmasına sebep olmak suretiyle bir kez daha halkımızı acıya düçar etmiştir.

Masum insanlara kasteden bu insanlıktan nasibini alamamış teröristler, bunların yerli ve uluslararası hamileri, hiçbir zaman milletimizin mayasında var olan imanı, birlik ve beraberlik şuurunu, vicdanı, vatan sevgisini asla elimizden almaya muktedir olamayacaklardır. Milletimiz zor zamanlarda, hangi etnik, mezhepsel veya bölgesel kökenden gelirse gelsin, kenetlenir, dağılmaz ve asla cesaretini yitirmez. Tarih bunun örnekleriyle doludur. Köşelerine çekilip sinsice ülkemizin ve milletimizin bu tür saldırılar karşısında zaafa düşmesi için fırsat kollayan bölücü ve yıkıcı mihrakların da hevesleri her zaman olduğu gibi yine kursaklarında kalacaktır.

Topyekün, güvenlik güçlerimizle devam eden terörle mücadele, mutlaka zaferle neticelenecektir. Zira, devlet her türlü araç ve gereç ve donanımı ile terörle mücadelede tüm imkanlarını seferber etmekte ve halkımız da bu kutsal mücadelenin yanında olduğunu en yüksek perdeden dile getirmektedir.

Türk Milleti olarak acımız büyüktür. Menfur saldırıda yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve Milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Bu vesile ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Senatosu olarak terörü, terör destekçilerini lanetliyoruz. Milletimzin bekasına kasteden bu tür saldırılar karşısında bile terör örgütlerine sempati kazandırmaya yönelik açıklamalar yapan, bu acıdan kendilerine ikbal ve menfaat devşirmeye çalışan herkesi şiddetle kınıyoruz.

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ SENATOSU

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz