Üniversitemizden ‘Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele’ Projesi

Üniversitemiz İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü ile İşletme Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü tarafından hazırlanan “Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele” projesi kapsamında yabancı öğrenciler, sığınmacı çocuklarla buluştu.

Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü ile Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğretim üyeleri, araştırma görevlileri ve öğrenciler, Avrupa Komisyonuna bağlı “Digital Magic” adlı gençlik grubunu kurdu. Grubun Türkiye Ulusal Ajansına sunduğu “Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele” projesi, kabul edildi. Ortakları arasında Bosna Hersek, Hırvatistan, İtalya ve Polonya’nın yer aldığı projeye, İspanya’dan bir uzman da katıldı. Ankara’da öğrenimine devam eden 20 Suriyeli sığınmacı çocuğu farklı ülkelerden gelen gençlerle buluşturmanın amaçlandığı proje Cebeci İlçe Halk Kütüphanesi’nde uygulandı.

Proje kapsamında, çocuklara bilgi okuryazarlığı konusunda eğitim verildi. Proje sonunda, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürü Hamdi Turşucu’nun katılımıyla sertifika töreni gerçekleştirildi.

Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 1 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 2 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 3 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 4 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 5 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 6 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 7 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 8 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 9 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 10 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 11 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 12 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 13 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 14 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 15 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 16 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 17 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi 18 Üniversitemizden 'Gençler ve Suriyeli Çocuklar El Ele' Projesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz