Üniversitemiz Willem C. Vis Uluslararası Farazi Ticari Tahkim Yarışmasına Katılıyor

Avrupa’nın en önemli uluslararası hukuk yarışmaları arasında yer alan, geleceğin hukukçularını yetiştirmek ve onların bu çalışmalarını desteklemek amacıyla düzenlenen ” 23. Willem C. Vis Uluslararası Farazi Ticari Tahkim Yarışması”na Üniversitemiz Hukuk Fakültesi de katıIıyor.

17-24 Mart tarihleri arasında Viyana’da düzenlenecek olan yarışmaya öğrencilerimizin katılımı için bu konuda uzman olan öğretim üyelerimizin de desteğiyle bir ekip oluşturarak, gerekli hazırlıklar tamamlandı.

Vis Moot yarışmasına yaklaşık 7 aydır hazırlanan Üniversitemiz Hukuk Fakültesi takımı, tüm eğitim öğretimini Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamlamış, 2014 yılında Moskova’da düzenlenen 5’inci pre-moot yarışmasında en iyi bireysel performans ödülü alan Yrd. Doç. Dr. A.J. Santos tarafından çalıştırılıyor.

Dünya’nın çeşitli ülkelerinden 320 hukuk fakültesinin katılacağı yarışma, diğer uluslararası moot court etkinliklerinde olduğu üzere İngilizce olarak yazılı ve sözlü iki farklı bölümden oluşuyor. Yarışmanın yazılı bölümünde takımlar, dilekçelerini ve karşı dilekçelerini sunacak. Her iki aşama da tahkim konusunda uzman hakemler tarafından denetlenecek. Yazılı ve sözlü kısım, başta Viyana Satım Sözleşmesi olmak üzere uluslararası ticaret hukukunun diğer mevzuat hükümleri ve uyuşmazlığın çözüleceği tahkim kurulunun oluşturduğu özel kuralların birlikte kullanılması üzerine oluşturulacak.

Üniversitemiz Willem C. Vis Uluslararası Farazi Ticari Tahkim Yarışmasına Katılıyor 1 Üniversitemiz Willem C. Vis Uluslararası Farazi Ticari Tahkim Yarışmasına Katılıyor 2 Üniversitemiz Willem C. Vis Uluslararası Farazi Ticari Tahkim Yarışmasına Katılıyor 3 Üniversitemiz Willem C. Vis Uluslararası Farazi Ticari Tahkim Yarışmasına Katılıyor

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz