Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Ötüken Fikir ve Araştırma Öğrenci Kulübü organizasyonunda Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadettin Yağmur Gömeç’in konuşmacı olarak katıldığı “Atsız Beyin İlmi Yönü” konulu panel gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Esenboğa Külliyesi’nde gerçekleştirilen program şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve okunan Yasin-i Şerif başladı. Ardından Prof. Dr. Saadettin Yağmur Gömeç’in, Hüseyin Nihal Atsız’ın hayatını, eserlerini ve ilmi yönünü katılımcılara paylaşmasıyla devam etti.

Katılımın yoğun olduğu panel Üniversitemiz Ötüken Fikir ve Araştırma Öğrenci Kulübü Başkanı Çağatay Adıyaman’ın kapanış konuşması ile sona erdi. Çağatay Adıyaman kapanış konuşmasında, bir düşünce adamı olan Hüseyin Nihal Atsız’ın dil, tarih ve edebiyat alanında dönemin önde gelen bilim adamlarından dersler alması, bu alanda uzmanlaşması, yaptığı bilimsel çalışmalar ve yazdığı kitaplar, onun ciddi ve çalışkan bir bilim adamı olduğunun apaçık kanıtı olduğunu belirtti. Çağatay Adıyaman, her şeyden önce Hüseyin Nihal Atsız’ın entelektüel kimliği ve Türk Dünyasına bakış açısıyla takdir görmesi gereken bir şahsiyet olduğunu, yaşadığı dönemin en usta tarihçilerinin ve dilcilerinin bile üzerinde çalışmaya çekindiği konuları, en ince ayrıntılarına kadar araştıran ve bilimsel alanda çok değerli eserler bırakan, yaşamı boyunca süren çalışmaları, kitap ve makalelerinin sayısıyla bile Hüseyin Nihal Atsız’ın anlaşılabildiğine dikkat çekti.

Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 1 Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 2 Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 3 Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 4 Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 5 Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 6 Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 7 Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 8 Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 9 Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 10 Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 11 Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 12 Üniversitemizde Atsız Beyin İlmi Yönü Paneli Gerçekleştirildi 13

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz