Üniversitemiz ile Urumçi Heyeti Arasında Ek Protokol İmzalandı

Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi tarafından verilen yatırım danışmanlığı ve tanıtım çalışmaları sonucunda, Çin ‘in Sincan Uygur Özerk Bölgesinin başkenti Urumçi’den bir yatırım grubu, Ankara’ya 50 milyon dolarlık sağlık turizmi yatırımı gerçekleştirme kararı almıştı.

Proje kapsamında Kızılcahamam’da “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi” uygulama kliniği için daha önce imzalanan protokole ek olarak Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN ile Urumçi Heyeti arasında ikinci bir protokol imzalandı.

Proje kapsamında; Kızılcahamam’da 25 dekar alana 50 milyon dolar bütçeli, Uygur ve Çin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Araştırma Merkezini de içeren termal sağlık tesisi kurulması ve 250 dekar büyüklüğündeki bir arazi kullanılarak tarımsal Ar-Ge faaliyetlerinin yapılması yatırımlarına başlandı.

Alternatif tıp olarak bilinen geleneksel ve tamamlayıcı tıp ile termal yeraltı su kaynaklarının kullanılacağı termal sağlık turizmine önemli katkılar sunacağı düşünülen projeyle Orta Doğudan, Türki Cumhuriyetlerden ve Arap ülkelerinden sağlık turistlerinin Türkiye’ye çekilmesi hedefleniyor.

Üniversitemiz ile Urumçi Heyeti Arasında Ek Protokol İmzalandı 1 Üniversitemiz ile Urumçi Heyeti Arasında Ek Protokol İmzalandı 2 Üniversitemiz ile Urumçi Heyeti Arasında Ek Protokol İmzalandı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz