Prof. Dr. Cihangir Duran ve Çalışma Arkadaşları Dünyanın En Büyük Malzeme Organizasyonu Olan MS&T 2016’da Sempozyum Düzenleyecek

MS&T 2016 (Malzeme Bilimi ve Teknolojisi 2016) organizasyonu, malzeme konusunda çalışan bilim adamlarının, mühendislerin, üreticilerin, araştırmacıların ve konuyla bağlantılı sektörün bir araya geldiği dünyanın en büyük malzeme bilimi ve teknoloji platformudur. Malzemelerin yapısı, performansı, üretim süreci ve performansı çerçevesinde bilimsel ve teknolojik gelişmelerin sunulduğu geniş kapsamlı malzeme platformunu, 4 büyük kuruluş desteklemektedir: Mineral, Metal ve Malzeme Derneği (TMS), Demir ve Çelik Teknoloji Derneği (AIST), Amerika Seramik Derneği (ACerS) ve Uluslararası Metal Derneği (ASM).

MS&T 2016 organizasyonunda üniversitemiz Malzeme Mühendisliği öğretim üyesi Prof. Dr. Cihangir Duran ve arkadaşları ile beraber “Zirconia Based Materials for Cutting Edge Technology” isimli sempozyumu düzenleyecektir. Konuyla ilgili olarak Prof. Dr. Cihangir Duran “Zirkonya esaslı seramikler üzerine on seneyi aşkın, Avrupa Birliği ve TUBİTAK destekli projelerden kazanılan akademik ve teknolojik deneyimlerimiz çerçevesinde, MS&T 2016 organizasyon komitesi bize bu sempozyumu düzenleme yetkisi vermiştir. Sempozyum için özet gönderim son tarihi 15 Mart 2016 olarak belirlenmiştir. Düzenleme kurulumuz, Japon ve Amerikalı bilim adamlarının yansıra, Türkiye’den Prof. Dr. Hasan Göçmez (Dumlupınar Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği) ve Yrd. Doç. Dr. Hilmi Yurdakul’dan (Dumlupınar Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği-TeknoCeram) oluşmaktadır. Söz konusu bilimsel etkinlik 23-27 Ekim 2016 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Salt lake (Utah) şehrinde yapılacaktır” açıklamasında bulunmuştur.

Detaylı bilgi için:

MS&T 2016 web sayfası

Düzenlenen sempozyum web sayfası

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz