Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirilecek

Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’nde Türkiye’nin Dış İlişkilerinin Son On Yılı Panel Serisinin Yedincisi Türkiye-Rusya İlişkileri üzerine yapılacaktır.

Türk-Rus ilişkileri zaman zaman kırılgan zaman zaman da güçlü bir ittifak görüntüsü çizdiği, özellikle Suriye’deki krizin derinleştirdiği Türk-Rus ilişkileri, Uçak Krizi ile büyük bir çıkmaza girmiş ardından Türkiye’nin AB ve ABD ile çeşitli konulardaki anlaşmazlıkları ve özellikle Rusya’nın 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde Türkiye’nin seçilmiş-meşru hükümetinin lehine aldığı tavır ile yeni bir yakınlaşma süreci başlamıştır.

Türk Akımı Projesinin imzalanması, Suriye meselesinde varılan mutabakatlar ve iki ülke arasındaki hızlı diyalog,  bu yakınlaşma sürecinin pratik sonuçları olmuş ve bu süreç kamuoyu tarafından ilgi ile takip edilmiştir.

Bu vesileyle, özellikle Uçak Krizi ve son dönem ikili ilişkilerdeki yakınlaşmanın analiz edileceği panelimiz, Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin moderatörlüğünde gerçekleşecek olup alanında uzman değerli hocalarımız Doç. Dr. Toğrul Ismayil (TOBB ETÜ), Yrd. Doç. Dr. Seçkin Köstem (Bilkent Üniversitesi) ve Prof. Dr. Fırat Purtaş (Gazi Üniversitesi) katılımlarıyla gerçekleşecektir.

Programa herkes davetlidir.

ulisa-turkrus

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz