Üniversitemiz Uluslararası 4 Üniversite ile Proje Gerçekleştirecek

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen ve Üniversitemizin yürütücüsü olduğu Erasmus+ Yükseköğretim’de Stratejik Ortaklıklar Projesi kapsamında “Novel Approach: Transnational Postgraduate Education and Training Programme in Musculoskeletal Regenerative Research”  isimli projemizin başlangıç toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Kas İskelet Sistemi ve Rejeneratif Tıp Anabilim Dalı’nın önderliğinde yürütülen projenin yasal temsilcisi Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan ve proje koordinatörü Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Murat Bozkurt, Yükseköğretim Kurumu Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu ile Üniversitemiz Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nihat Tosun tarafından açılış konuşmaları gerçekleştirildi.

Ülkemizde ilk ve birçok Avrupa ülkesinde sadece öncü merkezlerde bulunan “Kas İskelet Sistemi ve Rejeneratif Tıp Anabilim Dalı”nın Avrupa ile entegre eğitim ve öğretim temeline dayalı projenin kabul süresi olan 35 ay boyunca  izleyeceği yol haritası proje ortakları ile birlikte belirlendi. Prof. Dr. Murat Bozkurt’un proje ayrıntıları ve bütçe planını yaptığı sunum ile oturumlar devam etti. Ardından proje partnerlerine söz verilerek proje süresi boyunca uyulacak çalışma planı belirlendi. İtalya Universtia Di Bologna’dan Alice Roffi, İngiltere University of Bristol’den Wael Kafienah, Almanya Universitaet Heidelberg’den Wiltrud Richter, Hollanda Universitair Medisch Centrum Utrecht’den Laura Creemers  bölümlerini temsilen görüşlerini bildirdiler.

Toplantı sonunda tüm proje ortakları ile Nisan 2017’de İngiltere – Bristol’de yapılacak ikinci proje ilerleme toplantısı için tarih kararlaştırılarak oturumlar tamamlandı. Yükseköğretim de öğrenci hareketliliği ve Avrupa’da farklı merkezlerde eğitim imkanı sunan projemiz birçok anlamda ülkemizde öncü olacaktır.

Üniversitemizden Uluslararası 4 Üniversite ile Proje Gerçekleştirilecek 1 Üniversitemizden Uluslararası 4 Üniversite ile Proje Gerçekleştirilecek 2 Üniversitemizden Uluslararası 4 Üniversite ile Proje Gerçekleştirilecek 3 Üniversitemizden Uluslararası 4 Üniversite ile Proje Gerçekleştirilecek 4 Üniversitemizden Uluslararası 4 Üniversite ile Proje Gerçekleştirilecek 5 Üniversitemizden Uluslararası 4 Üniversite ile Proje Gerçekleştirilecek 6 Üniversitemizden Uluslararası 4 Üniversite ile Proje Gerçekleştirilecek 7 Üniversitemizden Uluslararası 4 Üniversite ile Proje Gerçekleştirilecek 8 Üniversitemizden Uluslararası 4 Üniversite ile Proje Gerçekleştirilecek 9

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz