Üniversitemiz Hukuk Fakültesi’nin Hukuk Temalı Film Okumaları Başladı

Üniversitemiz Hukuk Fakültesi’nin düzenlediği “Hukuk Temalı Film Okumaları” etkinliğinin ilki olan “Adalet Oyunu” filmi Hukuk Fakültemiz öğrencileriyle buluştu.

Etlik Batı Yerleşkesi Sinema Salonunda gerçekleştiren, katılımın yoğun olduğu program Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Fatih UŞAN’ın açılış konuşmasıyla başlayıp, “Adalet Oyunu”  filmin gösterimiyle devam etti. Film gösterimi bittikten sonra “Hukuk Temalı Film Okumaları” etkinliğinin ilk misafir konuşmacıları olarak ilgili filmin senarist-yönetmeni Mahur ÖZMEN ve Üniversitemiz Hukuk Fakültesi Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Şafak BALI tarafından bir söyleşi gerçekleştirildi.

Program, konuşmacıların genel olarak filmle ilgili “hukuk” ve “adalet” kavramlarına ilişkin fikir ve yorumlarının ardından, izleyicilerin katılım ve katkılarıyla gerçekleştirilen soru-cevap kısmından sonra sona erdi.

Hukuk-Temali-Film-Okumalari-(1) Hukuk-Temali-Film-Okumalari-(2) Hukuk-Temali-Film-Okumalari-(3) Hukuk-Temali-Film-Okumalari-(4) Hukuk-Temali-Film-Okumalari-(5) Hukuk-Temali-Film-Okumalari-(6) Hukuk-Temali-Film-Okumalari-(7) Hukuk-Temali-Film-Okumalari-(8)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz