Aybü’de Terör Olayları Protesto Edildi

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Çubuk Külliyesi’nde İstanbul ve Kayseri’deki terör saldırısında şehit düşenler için program düzenlenerek, terör ve destekçileri protesto edildi.

Rektörlük binası toplantı salonunda gerçekleştirilen programda şehitler için öğrenciler tarafından Kur’an-ı-Kerim okundu, dualar yapıldı. Birlik ve beraberlik çağrılarının yapıldığı programda terör ve teröre destek verenler lanetlenerek kınandı.

Terör örgütü tarafından İstanbul Beşiktaş’da ve Kayseri’de yapılan hain terör saldırılarına bir tepkide Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden geldi. AYBÜ Rektörü Prof. Metin Doğan başta olmak üzere, dekanlar, daire başkanları, öğretim görevlileri ile çok sayıda öğrenci tek ses olarak terörü ve destekçilerini lanetledi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan Rektör Prof. Dr. Metin Doğan, Türkiye’nin özellikle son yıllarda zor bir sürecin içinden geçtiğini söyledi.

Terör saldırılarında bombaların pimini çekenler ne kadar suçlu iseler, bu kuklaların iplerini elinde tutanlar da en az onlar kadar suçlu olduğunu vurgulayan Doğan, dünyayı 200 yıla yakın bir zamandır zulümle yönetenlerin bu katil teröristlere destek çıkarak ellerine bombaları tutuşturarak destek olduğunu iddia etti.

Devletin ve milletin var olma ya da yok olma savaşı içerisinde olduğunu dile getiren Doğan, ülkemizde ve bölgedeki yaşanan olaylarla milletimizin ve devletimizin istikrarının hedef alındığını belirtti.

Yaşanan olayları entelektüel kesimlerin iyi irdelemesi ve çok iyi bir şekilde gençlere aktarılması gerektiğini anlatan Doğan, “Yedi düvel birlik olmuş vatanımıza ya da milletimize saldırı halindedir. Hemen yanı başımızda dünyanın en büyük ekonomik ve siyasi askeri güçlerinin vekalet savaşları devam etmektedir. Bu savaşlardan doğan bütün yükte ne yazık ki bölgede ki tek istikrarlı bölge olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin sırtına bindirilmeye çalışılmaktadır. Aslından hedef alınan devletimizin ve milletimizin bu istikrarıdır. Çünkü milletimiz artık dünyada 200 yıldır kurulmuş bu nizamın baskılarına boyun eğmeyeceğini gür bir şekilde bütün dünyaya ifade etmektedir. Milletimizin şuanda yaptığı mücadele bir istiklal mücadelesidir. Dünyayı paylaşmak için yüz yıl önce savaşanlar, bugün hepimizin açıkça müşahide ettiği gibi kurudukları her oyunda insanların ölmesine ve mahvolmasına neden olmaktadır. Ne yazık ki kandırılmış hainler ise bu güçlerin elinde oyuncak olmuş sanki kendi beyinlerine kurşun sıkar gibi kendi vatandaşlarına güvenlik güçlerine kasteden soysuzlara dönüşmüştür” diye konuştu.

Düşmanlarla mücadelede birlik ve beraberliğin sağlanmasının tek başına yeterli olmayacağını söyleyen Doğan, herkesin üzerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getirmesi gerektiğini belirtti. Üniversitelerin de bu süreçte üzerine büyük bir görev olduğunu vurgulayan Doğan, “Biz üniversiteler olarak milletin ve mazlumun hakkını koruyabilmek için ilimde ve teknolojide hiç kimseye muhtaç olmadan yaşayabilecek Türkiye’yi inşa ve idame ettirmek zorundayız” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan Öğrenci Konseyi Başkan Salih Yıldız ise, tüm öğrenci grupları tarafından ortaklaşa hazırlanan ve imzalanan bildiriyi okudu.

Haberin Çıktığı Diğer Platformlar

 1. http://www.milliyet.com.tr/aybu-de-teror-olaylari-protesto-edildi-ankara-yerelhaber-1723918/
 2. http://www.ajansmanisa.com/1132229-haber-aybude-teror-olaylari-protesto-edildi
 3. http://www.dogurehberi.com/ankara/aybude-teror-olaylari-protesto-edildi-h1352724.html
 4. http://www.aktifmedya.com/2016/12/yerel/aybude_teror_olaylari_protesto_edildi-7583.html
 5. http://www.aktifmedya.com/2016/12/yerel/aybude_teror_olaylari_protesto_edildi-7583.html
 6. http://www.manisa.org/ankara/aybude-teror-olaylari-protesto-edildi-h178863.html
 7. http://www.timeturk.com/aybu-de-teror-olaylari-protesto-edildi/haber-414324
 8. http://www.sondakika.com/haber/haber-aybu-de-teror-olaylari-protesto-edildi-9081359/
 9. http://www.muhbirhaber.com/haber/aybude-teror-olaylari-protesto-edildi-58980.html
 10. http://www.malatyaguncel.com/aybude-teror-olaylari-protesto-edildi-545960h.htm
 11. http://www.hedefhalk.com/aybude-teror-olaylari-protesto-edildi-939689h.htm
 12. http://www.avrupabulteni.com/aybude-teror-olaylari-protesto-edildi-715629h.htm
 13. http://www.istanbulhaber.com.tr/aybude-teror-olaylari-protesto-edildi-haber-548544.htm
 14. http://www.haberx.com/aybude_teror_olaylari_protesto_edildi(17,n,12439420,117).aspx
 15. http://www.habergazetesi.com.tr/haber/346736/aybude-teror-olaylari-protesto-edildi
 16. http://www.haber46.com/ankara/aybude-teror-olaylari-protesto-edildi-h241148.html
 17. http://www.samsunahaber.com/aybude-teror-olaylari-protesto-edildi-834130h.htm
 18. http://www.haberler.com/aybu-de-teror-olaylari-protesto-edildi-9081359-haberi/
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz