Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi

Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı.

Ülkemizin Avrupa Birliği Müktesebatına Uyum çalışmaları çerçevesinde ele alınan Entegre Çevre İzni Yönetmeliği düzenlemeleri kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Üniversitemiz ortaklığında düzenlenen “Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi” Açılış Toplantısı Türk Patent Enstitüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bu yönetmelik, çevrenin bir bütün olarak korunması amacıyla hava, su ve toprak kirliliğine yönelik sanayi kaynaklı emisyonlar ile atık oluşumunu kaynağında önlemek veya azaltmayı hedefleyen entegre bir çevre izin sistemin kurulmasını içermektedir. Bu projede kapsamında, uçucu organik solvent tüketiminde belli bir kapasiteye sahip otomotiv tesislerinin boya kaplama ve vernikleme tesisleri saha ziyaretleriyle incelenerek uyum sürecinde yapılması gereken düzenlemeler belirlenecektir.

Bu kapsamda proje açılış toplantısı, Üniversitemizi temsilen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, Proje Yürütücüsü Prof. Dr. Veli ÇELİK ve Öğretim Üyeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri yetkilileri, Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) Genel Sekreteri, büyük Otomotiv Üretici firmaları ve Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği üyesi Otomotiv Yan Sanayi firmalarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Toplantıda, proje tanıtımı yapılmış, Bakanlık ve sektör temsilcilerinin sunumları yer almıştır. Proje kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar ve hedeflenen çıktılar paylaşılarak sektör temsilcilerinin projeye yönelik görüşleri değerlendirilmiştir.

Projenin, Üniversitemiz yürütücülüğünde bir yılda tamamlanması planlanmaktadır.

Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 1 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 2 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 3 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 4 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 5 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 6 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 7 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 8 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 9 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 10 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 11 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 12 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 13 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 14 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 15 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 16 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi 17 Entegre Çevre İznine Tabi Otomotiv Üretim Tesislerinin Uyum Durumları ve Gerekliliklerinin Belirlenmesi Projesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz