Üniversitemizde Elektronörofizyoloji Laboratuvarı Açıldı

Üniversitemiz Bilkent Yerleşkesi  Sağlık Temel Bilimleri ve Laboratuvarları Merkezi’nde  Elektronörofizyoloji Laboratuvarı Açıldı

Laboratuvar bünyesinde monitorizasyon odası, çekim hazırlık odası, EEG analiz odası, nöropsikoloji test odası bulunmaktadır.

Beyin araştırmaları üzerine çalışan bilim insanlarının multidisipliner çalışmalar yürütülebileceği, modern ve üstün teknoloji kullanılarak yapılmış laboratuvarda izole ortam içinde yüksek hassasiyet ve yüksek doğrulukta beyin elektriksel aktivitesi ölçüm imkânı bulabileceklerdir.

Laboratuvarımızda, deri yanıtı ölçümlerine,  görsel-işitsel tüm EEG (Elektroensefalografi) çalışmalarına ve araştırmalara hizmet verebilecek donanım bulunmaktadır.  Aynı zamanda elde edilen EEG kayıtlarının analizine imkân sağlayacak güncel tüm EEG yazılım programlarına da sahiptir.

Araştırmacılara; tıpta uzmanlık, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası araştırma ve çalışmalarını yürütebilecekleri bilimsel imkânlar sunulmaktır. Sadece üniversitemiz elemanlarına değil, üniversite dışındaki araştırmacılar için de aynı imkânlar sunulabilmektedir.

Laboratuvarımız, EEG konusunda yapılan ulusal ve uluslararası tüm araştırma projelerini teşfik etmekte, desteklemekte ve gerçekleştirebilmektedir.

Bilgi için : gakdeniz@ybu.edu.tr  Tel: 0(312) 32415555/2082

Üniversitemizde Elektronörofizyoloji Laboratuvarı Açıldı 1 Üniversitemizde Elektronörofizyoloji Laboratuvarı Açıldı 2 Üniversitemizde Elektronörofizyoloji Laboratuvarı Açıldı 3
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz