II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi

Yıldırım Beyazıt Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu 26 Kasım’da, II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu 27 Kasım’da Ankara Crown Plaza Hotel’de başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

Her iki sempozyumun açılışını Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın M. Fatih UŞAN yaparken düzenleme kurulu adına II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu’nda Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd Doç. Dr. Cafer EMİNOĞLU ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu’nda Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Sayın Hayri BOZGEYİK açılış konuşmalarını gerçekleştirmişlerdir. Her iki günde de Türk, Alman, İtalyan ve Hintli akademisyenlerin tebliğ sunumlarıyla gerek hukuk teorisine gerek de hukuk uygulayıcılarına ışık tuttuğu uluslararası sempozyumlar hukuk camiasında büyük ilgi gördü.

II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu’na üniversitemiz dışından Prof. Dr. Hasan PULAŞLI, Prof. Dr. Christoph Van der ELST, Prof. Dr. Jan LIEDER, Prof. Dr. Luca BOGGIO, Prof. Dr. Ahmet BATTAL, Prof. Dr. Çetin ARSLAN, Doç. Dr. Rauf KARASU, Doç. Dr. Çağlar MANAVGAT, Yrd. Doç. Dr. Ayhan KORTUNAY, Yrd. Doç. Dr. Hüsnü TURANLI ve Arş. Gör. Didar ÖZDEMİR tebliğleriyle katkıda bulundular. Üniversitemizden ise II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumuna Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi Tuğçe N. YAŞAR “Anonim Şirketlerde Riskin Erken Saptanması ve Yönetimi”, Hukuk Fakültesi Mali Hukuk Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi Mert SİLAHŞÖR “Anonim Şirket Yönetim Kurulu Üyelerinin Kamu Alacağı Sorumluluğu” konulu tebliğleri ile katkıda bulundular.

II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu’na üniversitemiz dışından Prof. Dr. Savaş BOZBEL, Prof. Dr. Neeruganti Shanmuka SREENIVASULU, Doç. Dr. Beşir Fatih DOĞAN, Doç. Dr. Stavroula KARAPAPA, Yrd. Doç. Dr. Salih POLATER, Dr. Adem ASLAN, Dr. Cahit SULUK, Arş. Gör. Esen CAM, Arş. Gör. Emre KALENDER ve Sevgi KAPUCU tebliğleriyle katkıda bulundular. Üniversitemizden ise II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu’na Hukuk Fakültesi Ticaret Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hayri BOZGEYİK “Markanın Tanınmışlığına İlişkin İdari Kararlar ve İlgili Yargı Kararlarının Etkisi”, Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Ticaret Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cafer EMİNOĞLU “ Marka Sahibinin Tekliği İlkesinin Markanın Devri Bağlamında İncelenmesi: Anayasa Mahkemesi’nin 556 Sayılı KHK’nın 16/5 Maddesini İptal Eden Kararı Bağlamında Bir Değerlendirme” konulu tebliğleri ile katkıda bulundular.

II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu akabinde Türk, Alman, İtalyan; Hintli ve Belçikalı misafirlere Anadolu Medeniyetler Müzesi gezisi düzenlendi ve hemen ardından Sayın Dekanımızın da katılımıyla konuklarımıza akşam yemeği ikram edildi.

II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 1 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 2 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 3 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 4 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 5 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 6 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 7 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 8 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 9 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 10 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 11 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 12 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 13 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 14 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi 15 II. Ticaret Hukuku Uluslararası Sempozyumu ve II. Fikri Mülkiyet Hukuku Uluslararası Sempozyumu Başarılı Bir Şekilde Gerçekleştirildi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz