Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları

Üniversitemiz Merkez Külliyesi’nde yeşillendirme çalışmaları kapsamında akademisyenler, İdari birim amirleri, öğrenciler ve denetimli serbestlikten yararlanan hükümlülerin katılımıyla fidanlar toprakla buluşturdu. Esenboğa’da yapımı devam eden Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Merkez Külliyesi alanının ağaçlandırılması çalışmaları kapsamında, Üniversitemiz, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Ankara Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde bin 500 sedir ve çam fidanının dikimi gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, sosyal sorumluluk projesi kapsamında serbest denetimlikten yararlanan hükümlüler ile birlikte akademik ve idari personelimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla ağaçlandırma çalışması yapıldığını, Külliye için ayrılan geniş alanın yarısının ağaçlandırılmasının hedeflendiğini ve bu doğrultuda bugüne kadar yaklaşık 20 bin fidan dikiminin gerçekleştirildiğini, daha ağaçlandırılacak çok alan olduğunu belirtti ve yeşil dostu bir üniversite alanı oluşturacaklarını söyledi. Çubuk Belediye Başkanı Tuncay ACEHAN ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin sosyal alanları, orman alanları ve eğitim binalarıyla Çubuk için çok önemli bir eser olacağını belirtti. Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Kemal DEMİRDÖN de oluşturulacak orman alanının bakımını denetimli serbestlik uygulamasına tabi olan hükümlülerin yapacağını ifade ederek “Denetimli serbestlik cezaları daha modern, daha ekonomik bir cezalandırma sistemidir. Toplumsal bir cezalandırma sistemidir. Cezanın yerine geçen bir sistem ama böyle güzel işler yaparak ağaç dikerek, topluma yararlı hale getiriliyor” ifadesini kullandı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğretim üyeleri, idari personel, öğrenciler ve hükümlüler fidan ekimine başladılar.

Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığımızın ikramıyla piknik havasında geçen etkinlikten sonra misafirler ve üniversitemiz personeline Külliye inşaat alanı tanıtıldı.

Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 1 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 2 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 3 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 4 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 5 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 6 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 7 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 8 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 9 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 10 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 11 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 12 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 13 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 14 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 15 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 16 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 17 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 18 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 19 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 20 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 21 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 22 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 23 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 24 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları 25 Üniversitemiz Merkez Külliyesi Ağaçlandırma Çalışmaları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz