Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’nde Türkiye’nin Dış İlişkilerinin “Son On Yılı Panel Serisi”nin yedincisi olan “Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli” gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. M. Sıtkı Bilgin’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda, Prof. Dr. Fırat Purtaş (Gazi Üniversitesi), Doç. Dr. Toğrul Ismayil (TOBB ETÜ), Yrd. Doç. Dr. Seçkin Köstem’in (Bilkent Üniversitesi) konuşmacı olarak katıldı.

Çok sayıda davetlinin yakından takip ettiği panelde, Türk-Rus ilişkilerinin zaman zaman kırılgan zaman zaman da güçlü bir ittifak görüntüsü çizdiği özellikle Suriye’deki krizin derinleştirdiği Türk-Rus ilişkileri, Uçak Krizi ile büyük bir çıkmaza giren ardından Türkiye’nin AB ve ABD ile çeşitli konulardaki anlaşmazlıkları, Rusya’nın 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde Türkiye’nin seçilmiş-meşru hükümetinin lehine aldığı tavır ile yeni bir yakınlaşma süreci, Türk Akımı Projesi’nin imzalanması, Suriye meselesinde varılan mutabakatlar ve iki ülke arasındaki hızlı diyalog, Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti yakınlaşma sürecinin pratik sonuçları ve bu sürecin kamuoyu tarafından takibi hakkında görüşlere yer verilmiştir.

Program sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan panelistlere, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin Doğan plaket takdim etti.

Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 1 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 2 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 3 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 4 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 5 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 6 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 7 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 8 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 9 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 10 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 11 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 12 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 13 Üniversitemizde Türkiye-Rusya İlişkileri Paneli Gerçekleştirildi 14

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz