TUSAŞ – Uzay/Uydu Teknolojileri Çalıştayı

TUSAŞ – Uzay/Uydu Teknolojileri Çalıştayı, TUSAŞ Akıncılar yerleşkesinde 11-12 Kasım 2015 tarihinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Üniversitemiz, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Malzeme Mühendisliği öğretim üyelerinden Prof. Dr. Güven ÇANKAYA katılmış olup “Biyomimetik ve Metroloji” konulu sunumu gerçekleştirmiştir. Ayrıca Uzay Sistemleri, Entegrasyon ve Test Merkezi gezildi.

Ankara’da TUSAŞ Akıncı Tesislerinde bulunan Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi, yer gözlem, haberleşme ve benzeri özelliklerdeki tüm uzay sistemlerinin fırlatılmaya hazır hale gelene kadar yapılması gereken çevresel test süreçlerine hizmet verebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu Test merkezi bünyesinde “Montaj”, “Çevresel Test”, “Elektromanyetik”, “Girişim/Uyumluluk Testleri”, “Akustik Testler”, “Titreşim ve Şok Testleri”, “Isıl Vakum Testleri”, “Kütle Özellikleri Ölçümleri”, “Güneş Paneli Açılma Testi” ve “Kompakt Anten Testleri” yapılabilmektedir.

TUSAŞ  Uzay Uydu Teknolojileri Çalıştayı 1 TUSAŞ  Uzay Uydu Teknolojileri Çalıştayı 2 TUSAŞ  Uzay Uydu Teknolojileri Çalıştayı 3 TUSAŞ  Uzay Uydu Teknolojileri Çalıştayı 4 TUSAŞ  Uzay Uydu Teknolojileri Çalıştayı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz