Step Final Konferansı

Üniversitemiz İşletme Fakültesinin koordinatörlüğünde düzenlenen ve AB tarafından desteklenen Leonardo da Vinci Programına dahil bir yenilik transferi programı olan Strateji e-Öğrenme Platformu (STeP) Projesi’nin Kapanış Konferansı 14 Ekim 2015 tarihinde Ankara Mövenpick Otel’de gerçekleşti. Konferansa yurtiçinden KOBİ’ler ve akademisyenler ilgi gösterirken; Belçika, Fransa, Hollanda ve Avusturya’dan KOBİ üst kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Stratejik planlamada yönetim kadrosunu destekleyerek küçük ve mikro işletmelerin rekabet gücünün, www.step.ybu.edu.tr adresinde hizmet veren bir e–platformla arttırılmasını amaçlayan projenin kapanış konferansında yaptığı açılış konuşmasında, KOSGEB Başkan Yardımcısı Süleyman İslamoğlu Avrupa’da ve Türkiye’de iş hayatının bel kemiğini KOBİ’lerin oluşturduğuna değindi ve KOBİ’lerin başlıca sorunlarından olan ‘’Stratejik Planlama ‘’ problemini çözmeyi amaçlayan bu platformun bir an önce yaygınlaşması ve aktif kullanılması için sabırsızlandıklarını dile getirdi.

Üniversitemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Abdulkadir HIZIROĞLU‘ nun ‘’Projeye Genel Bakış’’ konuşmasıyla devam eden konferansta. Doç. Dr. Hızıroğlu, proje kapsamında stratejik planlamayla alakalı olarak 4 farklı dilde 10’ar adet eğitim modülü hazırlandığını anlattı ve bu modüllerin, KOBİ’lerin genel durumu ve strateji eğitimindeki ihtiyaçlarını araştıran geniş kapsamlı bir saha çalışmasının sonuç raporuna uygun olarak hazırlandığına dikkat çekti.

Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet BARCA’ nın moderatörlüğünü yaptığı , KOSGEB Başkan Yardımcısı Süleyman İslamoğlu , Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahmut HIZIROĞLU ve Zafir Makina Genel Müdürü Cemal AKKOÇOĞLU’ nun panelist olduğu , Strateji – KOBİ ilişkisine akademik ve pratik çerçeveden bakılan ‘’Stratejik Planlama’’ konulu panelle son bulan STeP Projesi Final Konferansından ayrılan yerli ve yabancı konukların, KOBİ’lerin ve akademisyenlerin projeden ve çalışmalardan memnun olduğu gözlendi.

Step Final Konferansı 1 Step Final Konferansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz