Düzensiz Depolama Sahalarının Rehabilitasyonuna Yönelik Envanter Çalışmasının Hazırlanması Projesi

Üniversitemiz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında 05/10/2015 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde yürütülecek olan “Düzensiz Depolama Sahalarının Rehabilitasyonuna Yönelik Envanter Çalışmasının Hazırlanması Projesi” nin açılış toplantısı 27/10/2015 günü Üniversitemizin Bilkent Yerleşkesi Recep Tayyip Erdoğan Konferans Salonu’nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK, Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Fatih Vehbi ÇELEBİ, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Veli ÇELİK, Dekan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Hasan OKUYUCU, Çevre Yönetimi Genel Müdürü Sayın Muhammet ECEL, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve ilgili Uzman personelin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya, Üniversitemiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri ile Büyükşehir Belediyeleri katılım sağlamıştır.

Toplantı, Mühendislik ve Doğa bilimleri Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Veli ÇELİK, Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Fatih Vehbi ÇELEBİ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmaları ile başlamış olup, proje koordinatörü Sayın Doç. Dr. Mehmet BARAN tarafından yapılan proje tanıtım sunumu ile devam ederek projenin değerlendirilmesi ile tamamlanmıştır.

Proje ile ülke genelinde düzensiz depolama sahalarına ait envanterin hazırlanması, düzensiz depolama sahalarının sayıları, koordinatları, depolanan atık türleri ve miktarları, kullanıldıkları süre, depo yüksekliği, arazinin mülkiyeti, alıcı ortam durumu gibi bilgilerin derlenmesi ve yazılım sisteminin oluşturulması sağlanacaktır. Projenin 2016 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz