Terör Kurbanı Öğrencimiz Sınıfında Anıldı

10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ankara Garı’ndaki menfur terör saldırısında hayatını kaybeden öğrencimiz Ümit SEYLAN sınıfında anıldı. Erzurum Tekman İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Ümit SEYLAN 2015 ÖSYS sınavında Üniversitemiz SBF Maliye bölümünü kazanmış ve İngilizce hazırlık eğitimi almaktaydı.

Yabancı Diller Yüksek okulunda düzenlenen anma töreninde Yüksek Okul Müdürü Mümin ŞEN’ in Üniversitemiz Senatosunun 12.10.2015 tarihli terörü lanetleyen kararını okumasının ardından Üniversitemiz idari birim amirleri, Yüksek okul okutmanları ve öğretim üyelerinin yanı sıra öğrencimiz Ümit SEYLAN’ın sınıf arkadaşları da merhum öğrencimizin masasına karanfil bıraktılar.

Arkadaşlarını kaybetmenin hüznünü dile getiren öğrencilerimiz ve üniversite çalışanları bu vesile ile terörün herhangi bir ayrıma tabi tutulmaksızın lanetlediklerini belirttiler.

Üniversitemiz Senatosu’ nun 12.10.2015 tarihli kararı:

  Son günlerde şiddetini iyice artıran terör saldırılarına maalesef bir yenisi daha eklenmiş bulunmaktadır. Ankara’da meydana gelen ve milletimiz arasına ayrılık tohumları ekerek ülkemizi kaos ortamına sürüklemeyi amaçlayan bu elim saldırıyı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak kınıyor ve lanetliyoruz. Elbette milletçe birliğimizi ve bütünlüğümüzü hedef alan terör saldırıları milletimiz arasında yüzyıllardır devam eden kardeşlik bağlarını bozamayacaktır. Bu tür saldırıların failleri elbette devletimiz tarafından tespit edilecek, hem milletimizin vicdanında hem de hukuk sistemimiz içerisinde hak ettikleri karşılığı göreceklerdir. Bu zorlu günlerde milletçe bize düşen vazife, birlik-beraberlik içinde ve barış ortamında terörün her türlüsünün karşısında olmak ve ülkemizin bütünlüğüne sahip çıkmaktır.  Hangi isim ve kökene sahip olursa olsun temelde milli birliğimizi ve ülkemizin huzurunu hedef alan terör olayları ile bunların ortaya çıkmasına imkân sağlayan her türlü yapıların karşısında olduğumuzu burada bir kez daha dile getirmek istiyoruz. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak gerek daha öncekilerde gerekse Ankara’daki bu menfur saldırıda hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. 12.10.2015

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Senatosu

Terör Kurbanı Öğrencimiz Sınıfında Anıldı 1 Terör Kurbanı Öğrencimiz Sınıfında Anıldı 2 Terör Kurbanı Öğrencimiz Sınıfında Anıldı 3 Terör Kurbanı Öğrencimiz Sınıfında Anıldı 4 Terör Kurbanı Öğrencimiz Sınıfında Anıldı 5 Terör Kurbanı Öğrencimiz Sınıfında Anıldı 6 Terör Kurbanı Öğrencimiz Sınıfında Anıldı 7 Terör Kurbanı Öğrencimiz Sınıfında Anıldı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz