Şehitlerimizi Rahmetle Anarken Terörün Her Türlüsünü Lanetliyoruz!

ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANARKEN TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNÜ LANETLİYORUZ!

Milli mücadelenin ardından yaraları sarmak ve Yeni Cumhuriyeti inşa etmek üzere seferber olan Milletimiz son yarım asırda da iç ve dış kaynaklı terör belası ile mücadele etmek durumunda kalmıştır. Kendi varlıklarını ve menfaatlerini bin yıldır bir arada yaşayan Milletimizin dağılması, Devletimizin zayıflaması ve parçalanması üzerine kurgulayan mihraklar her dönemde farklı maskelerle insanımızın canına, devletimizin bekasına yönelik plan ve projeleri uygulamaya koymaktadırlar.

Türk Milletini tarih sahnesinden silmek istekleri kursağında kalan güç odaklarının her fırsatta yüz yıllık planlarını devreye koyma girişimlerinin bir tezahürü olarak karşımıza çıkan terör belası yeniden hortlamış; 30-40 yıl boyunca on binlerce insanımızı ve binlerce güvenlik görevlimizi şehit ettiği gibi bu gün de sinsice ve haince masum insanlarımıza, asker, polis, korucu ve kamu görevlilerimizin hayatına kastetmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti küresel bir güç ve bölgesel bir aktör olmaya başlayınca bundan rahatsız olan çevreler ve onların yerli maşaları yeniden kanlı planlarını en vahşi usullerle yürürlüğe koymaktadırlar. Her gün vatanımızın dört bir yanında ailelerin ocağına ve milli vicdanımıza ateş düşmektedir.

Uluslararası şer güçlerin güdümünde eylemlerde bulunan terör örgütü PKK, bölge vatandaşlarımızı, özellikle bölgenin geleceği olan gençliği kendi karanlık kaderine ortak etme arzusuyla onları değişik metotlarla dağa kaldırmaktadır. Bu gençler uluslararası güçlerin ajanları tarafından eğitilerek, terör örgütü PKK’nın yoğun propaganda, tehdit ve tecavüzleriyle kendi insanına, ülkesine inanç ve değerlerine hatta ailelerine düşman haline getirilmektedirler. Neticede bin yıldır iç içe yaşamış, et ve tırnak gibi olmuş ve birbirinden ayrılması mümkün olmayan Milletimizin evlatları kategorize edilerek kardeş kanı akıtılmakta ve toplumun farklı kesimleri arasında kan davası oluşturmak suretiyle memleketimiz, yıllardır üzülerek şahit olduğumuz komşu ülkeler gibi, yönetilemez hale getirilmeye çalışılmaktadır.

Bölgeye yapılan eğitim, sağlık, ulaşım ve buna benzer hayati altyapı yatırımlarını, ticari ve sınaî faaliyetlerini sabote ederek kendi ailelerine, halklarına ve memleketlerine ihanet etme tuzağına sürüklenen, uluslararası menfaat şebekelerinin piyonu haline getirilen gençlerin bizzat aileleri ve topyekûn bölge halkı bu ihanete isyan bayrağını kaldırmakta ve devletinin yanında duruş sergilemektedir. Özellikle son dönemde hak ve özgürlükler ile yaşamsal altyapı ve üstyapı yatırımları noktasında sağlanan imkanlarla, kendilerine karşı uygulanan olumsuz politikalarının sona erdiğini ve artık hiçbir konuda ayrımcılığın tolere edilmediğini hayatın her alanında gören vatandaşlarımız, şer güçlerin daha fazla duygu ve inançlarıyla oynamalarına müsaade etmeyecek ve evlatlarını onların hain hesaplarına kurban etmeyeceklerdir.

Gerek içerde kamu düzeni ve gerekse dışarıda barış ve güvenliğin tesisi için çaba gösteren güvenlik güçlerimiz ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin barış ortamında yaptığı hizmetler dünyanın da takdirini kazanmıştır. Ama mevzu vatanın birlik ve bütünlüğüne saldırı olduğunda barış ve merhamet dağıtan güvenlik kuvvetlerimiz ihanet çetelerinin üzerine balyoz gibi inmektedir ve inmeye devam edecektir.

Gün birlik olma günüdür. Gün Çanakkale Ruhunu ihya etme ve kendimize gelme, kadim kimliğimizi hatırlama günüdür. Yaşadığımız vahim gelişmeler sürdürülebilir değildir. Bu nedenle Milletçe sağduyumuzu ve metanetimizi yitirmeden, tam da şer odaklarının istediği gibi sokaklara inmeden, çatışmaların halkın arasına sıçramasına müsaade etmeden, olaylara karşı vakur duruşumuzu muhafaza etmeli ve güvenlik kuvvetlerimizin işlerini gereğince yerine getirmelerinde yardımcı olmalıyız.

Terör örgütlerini ve onların her türlü eylemini şiddetle lanetliyor, terör örgütleri arasında iyi/kötü safsatasına girip insanlarımızı hunharca katleden canileri şirin gösterme çabasına giren çevreleri kınıyoruz.

Şehitlerimize Allah’ta rahmet, yakınlarına ve Milletimize sabır ve metanet, güvenlik güçlerimize muzafferiyetler diyorum.

Prof. Dr. Metin DOĞAN

Rektör

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz