30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir…Milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım” sözleri ile 30 Ağustos Zaferinin anlamını en mükemmel bir şekilde dile getiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının tüm etnik, dini ve farklı toplumsal kimlikleri ile birlikte Milletimizin sarsılmaz imanı, yüksek iradesi, azmi ve kahramanlığı sayesinde, ülkemizi ele geçirmek ve milletimizi esaret altına almak isteyen harici düşmanlar, onların yerli maşaları ve işbirlikçilerine karşı, bütün imkânsızlıklara rağmen bize armağan ettikleri bu kutlu gün ezelden ebede kadar iftihar vesilesi olacaktır.

Bugün, bağımsız bir devlet çatısı altında, özgürce yaşayan bireyler olarak hepimiz bu zafere, bu zaferi bize armağan edenlere ve bu kutsal emaneti bu güne kadar güvenle, sadakatle ve onurla taşıyanlara çok şey borçluyuz.

30 Ağustos Zaferi, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, inanç ve kararlılıkla aşan aziz milletimizin gücünün ortaya koyulması bakımından ortamda büyük anlam ifade etmektedir. Özellikle bu gün değişik maskeler, isimler ve planlarla yerli işbirlikçi hain ve kan içici çetelerle bir asırlık planını yeniden sahneye koymaya çalışan mihraklara karşı aynı azmi, milli birlik ve kardeşlik şuurunu yeniden tesis etmek için çalışmak bu topraklarda yaşayan her ferdin en kutsal vazifesi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları olmak üzere milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, milli mücadelenin lideri, Büyük Zaferin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanı savunma uğrunda göğsünü siper eden tüm gazi ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. ”

 

Prof. Dr. Metin DOĞAN30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Rektör

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz