Üniversitemiz ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı

Rektörlük Makamında gerçekleşen imza törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veli ÇELİK ve İŞKUR Ankara İl Müdürü Talip ALTUĞ, Fakülte Sekreteri Hacı Osman MULAYIM, İŞKUR Ankara İl Müdür Yardımcısı Erdoğan AYAN ile Altındağ Hizmet Merkezi Şube Müdürü Ömer TAVUKÇU katıldı.

Rehberlik ve danışmanlık faaliyetlerinin etkinliğinin ve ulaşılabilirliği ile kurumun tanınırlığının artırılması, işbirliği kültürünün geliştirilmesi amacıyla imzalanan protokol ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde, bireysel ve gruplar halinde öğrencilere yüz yüze danışmanlık verilebilmesini sağlamak üzere İŞKUR Hizmet Noktası açılması ve Kurum İş ve Meslek Danışmanlarının bu yerlerde görev alarak öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri geliştirilmesi gibi konularda bilgilendirilme faaliyetlerinde bulunulmasını öngörüyor.

Ayrıca, imzalanan protokolle, hem Üniversitemiz teorik bilgilerinin uygulamaya dönüşmesine katkı sağlamak hem de İŞKUR’un “işbaşı eğitim programı” çerçevesinde iş yerlerinde zorunlu staj yapan Üniversitemiz öğrencilerine asgari ücret üzerinden maddi destek te sağlanacaktır.

İşkur Ankara İl Müdürü Talip ALTUĞ yaptığı açıklamada, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğrencilerine İşkur olarak her konuda yardımcı olacaklarını söyledi.

Sayın Rektörümüz Üniversitemizce toplum yararına hazırlanan projelerin ve yapılan işbirliği protokollerinin devam edeceğini belirterek, imzalanan yeni işbirliği protokolünün taraflar için hayırlı olmasını diledi.

Üniversitemiz ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı 1 Üniversitemiz ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı 2 Üniversitemiz ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı 3 Üniversitemiz ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı 4 Üniversitemiz ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı 5 Üniversitemiz ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı 6 Üniversitemiz ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı 7 Üniversitemiz ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı 8 Üniversitemiz ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı 9 Üniversitemiz ile İŞKUR Arasında Protokol İmzalandı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz