Urumçi’den Ankara’ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım

Proje kapsamında Üniversitemiz “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi” uygulama kliniği açıyor.

Ankara Kalkınma Ajansı Yatırım Destek Ofisi tarafından verilen yatırım danışmanlığı ve tanıtım çalışmaları sonucunda, Çin ‘in Sincan Uygur Özerk Bölgesinin başkenti Urumçi’den bir yatırım grubu, Ankara’ya 50 milyon dolarlık sağlık turizmi yatırımı gerçekleştirme kararı aldı.

Ankara Valiliğinde düzenlenen tanıtım toplantısında Ankara Valisi Mehmet KILIÇLAR, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif ŞAYIK’ın konuşmalarının ardından, projenin protokolü imzalandı. Protokolle Kızılcahamam’a, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Araştırma ve Uygulama Merkezi” kurulacak.

Kızılcahamam’da termal sağlık turizminin Uygur ve Çin’in tamamlayıcı tıp uygulamalarıyla birleştiği yatırımda, termal tesis içinde Üniversitemiz Tamamlayıcı Tıp Merkezi uygulama kliniği açacak, geleneksel ve tamamlayıcı tedavi hizmetleri verecek.

Proje kapsamında, Kızılcahamam’da 25 dekar alana 50 milyon dolar bütçeli, Uygur ve Çin Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Araştırma Merkezini de içeren termal sağlık tesisi kurulması ve 250 dekar büyüklüğündeki bir arazi kullanılarak tarımsal Ar-Ge faaliyetlerinin yapılması yatırımlarına başlandı.

Alternatif tıp olarak bilinen geleneksel ve tamamlayıcı tıp ile termal yeraltı su kaynaklarının kullanılacağı termal sağlık turizmine önemli katkılar vereceği düşünülen projeyle Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri ve Arap bölgesinden sağlık turistlerinin Türkiye’ye çekilmesi hedefleniyor.

Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım 1 Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım 2 Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım 3 Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım 4 Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım 5 Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım 6 Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım 7 Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım 8 Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım 9 Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım 10 Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım 11 Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım 12 Urumçi'den Ankara'ya 50 Milyon Dolarlık Yatırım

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz