‘Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli’ Gerçekleştirildi

İstanbul’un Fethi’nin 562. yıl dönümü kapsamında Üniversitemiz Tarih Bölümün organizasyonunda “Fetih, Fatih ve İstanbul 1453” konulu panel gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. H. Mustafa ERAVCI’nın modaretörlüğünde gerçekleşen panelde, Doç. Dr. Fatih ERKOÇOĞLU tarafından “Fetihten Önce Müslümanların İstanbul Kuşatmaları”, Prof. Dr. Hüseyin ÇINAR tarafından“Fatih’in İmar Faaliyetleri” konulu sunumlar yapılırken; Yrd. Doç. Dr. Sıddık ÇALIK tarafından “Fatih’in Emperyal Vizyonu”, Yrd. Doç. Dr. M. Akif FİDAN tarafından da “Fetih Sonrası Fatih’in Eğitim ve Kültür Faaliyetleri” konulu sunum gerçekleştirdi.

Panelin kapanış konuşmasında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, İstanbul’un Fethinin her yönüyle bilinmesi gerektiğini, İstanbul’un Fethinden 562 yıl geçmesine karşın halen tüm coşkuyla kutlanması ve ecdadımıza olan saygının yitirilmemesinin Ülkemiz ve Üniversitemiz adına gurur verici olduğunu belirtti. Sayın Rektörümüz, Üniversitemizde bu tür panellerin her geçen gün daha da artırılarak yapılması gerektiğini vurguladı.

'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 1 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 2 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 3 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 4 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 5 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 6 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 7 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 8 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 9 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 10 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 11 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 12 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 13 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 14 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 15 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 16 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi 17 'Fethe Giden Yol, Her Yönüyle Fethi Anlama, Fetih Sonrası ve Fethin Getirdikleri Paneli' Gerçekleştirildi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz