Tüm Yönleriyle Çubuk ve Çevresi Uluslararası Sempozyumu Hazırlıkları Başladı

Üniversitemiz ve Çubuk Belediyesi işbirliğinde “Tüm Yönleriyle Çubuk ve Çevresi Uluslararası Sempozyumu” hazırlıkları başladı.

Üniversitemiz ve Çubuk Belediyesi işbirliğinde 11. Uluslararası Çubuk Kültür Festivali’nin yapıldığı günlere denk gelen 10-12 Eylül 2015 tarihlerinde “Tüm Yönleriyle Çubuk ve Çevresi Uluslararası Sempozyumu” yapılacak. Başta 1402 Ankara Savaşı olmak üzere Hititler’den günümüze Çubuk ve çevresinin tüm yönleriyle dünyadaki gelişmelere etkisi gibi birçok konu başlığı etraflıca ve bütüncül bir yaklaşım ile incelenmesi beklenmekte olan sempozyuma, özellikle Türki Cumhuriyetlerden çok sayıda bilim insanı katılacak.

Tarihi Bekir Ağlar Konağı’nda imzalanan protokol töreninde açılış konuşmasını yapan sempozyum koordinatörü çubuk belediyesi başkan yardımcısı Zeki METİN’in ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, tarihi ve kültürel bağları yaşatmak açısından yapılan sempozyumun çok önemli olduğuna işaret etti. Sempozyumla Çubuk ve çevresinin sadece tarihi yönden ele alınmayacağını aktaran Sayın Rektörümüz kültürel, ekonomik, sosyal, sağlık ve turizm gibi diğer değerlerinin de ele alınacağını belirterek, “Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Çubuk sınırları içerisine kuruldu ve savaşın geçtiği bölgenin tam ortasına kuruldu. Bu nedenle sempozyumun bizim için gerçekten çok önemli bir anlamı var. Sempozyumun hem Çubuk açısından hem de tarihi ve kültürel ilişkiler açısından çok önemli sonuçlarının olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Sayın Rektörümüz ve Çubuk Belediye Başkanı tarafından “11. Uluslararası Çubuk Kültür Festivali” nin yapıldığı günlere denk gelen 10-12 Eylül 2015 tarihlerinde düzenlenecek sempozyuma ilişkin protokolü imzalandı.

Bekir Ağalar Konağı Konferans Salonu’nda yapılan protokol imza törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Ülfet KADİROV, Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi İbragim CUNUSOV, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay ACEHAN, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk YILDIRIM, Çubuk Kent Konseyi Başkanı İsmail TEKAÜT, Çubuk Platformu Başkanı Şuayip YAMAN, Çubuk Muhtarlar Derneği Başkanı Burhan ŞAN, Çubuk Ziraat Odası Başkanı Orhan GÜLLE, Çubuk Belediyesi Başkan Yardımcıları Hasan Hüseyin KARAKUŞ, Zeki METİN, Belediye Birim Müdürleri, Öğretim Görevlileri, Okul Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Tüm Yönleriyle Çubuk ve Çevresi Uluslararası Sempozyumu Hazırlıkları Başladı 1 Tüm Yönleriyle Çubuk ve Çevresi Uluslararası Sempozyumu Hazırlıkları Başladı 2 Tüm Yönleriyle Çubuk ve Çevresi Uluslararası Sempozyumu Hazırlıkları Başladı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz