Boğaziçi Üniversitesi – Ücretsiz Adli Bilişim Dersleri

BÜSİBER, hukukçular ve mühendislik mezunları için 9-12 Şubat 2017 tarihleri arasında Adli Bilişim Kampı düzenliyor.

Bu disiplinler arası programda bir taraftan Adli Bilişim öğrenirken bir taraftan da spesifik vaka analizi gerçekleştirecekler.

Programda katılımcılar vaka incelemeleri ile teori ve pratiği bir araya getirecek.

Kampa katılmak için son başvuru tarihi 5 Şubat 2017 olup 6 Şubat’ta saat 22’de online bir sınav gerçekleşecektir.

Adli bilişim bilgisayar ve akıllı telefon gibi cihazlarda tutulan veya onlardan iletilen ses, görüntü, veri, gibi bilgi varlıklarını, etkilerden, önyargılardan ve bozulmalardan mümkün mertebe koruyarak toplamak ve analiz etmek sürecidir.

Böylece geçmişte yaşanan bir olayı canlandırabilmek mümkün olur. İnceleme süreçleri, dijital kanıtı, hukuksal açıdan kabul edilebilecek bir şekilde tanımlama, koruma, analiz etme ve sunma şeklindedir. Delil üzerinde kim, neyi, neden, ne zaman ve nasıl yaptı sorularına cevap aranır.

BÜSİBER,  Hukukçular ve Bilişim uzmanları için 9-12 Şubat 2017 tarihleri arasında, ülkemizin önde gelen siber güvenlik ve Adli Bilişim uzmanlarından İbrahim Halil Saruhan ile beraber üniversiteden yeni mezunlar için ücretsiz Adli Bilişim Kampı düzenliyor.

Bilişim hukuku ve siber güvenlik ile ilgilenen hukukçular ve bilişim uzmanları birlikte bu disiplinler arası programda bir taraftan Adli Bilişim öğrenirken bir taraftan da spesifik vaka analizi gerçekleştireceklerdir.

Program, keyifli bir öğrenme ortamında vaka incelemeleri ile teori ve pratiği bir araya getirecektir. Program sonunda katılımcılar inceleme sonuçlarını yazılı ve sözlü olarak sunacaklardır.

Kaynak ve başvuru için tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz