1.Toplum Ruh Sağlığı Sempozyumu Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ile Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ortaklaşa düzenlediği “ 1. Toplum Ruh Sağlığı Sempozyumu “ gerçekleştirildi.

Sempozyum, Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selami AKKUŞ, Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Uzman Hemşire Aynur YAZICI, Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Bölüm Başkan Vekili Yrd. Doç. Dr. Ebru Erek KAZAN ve Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Op. Dr. Gülten KIYAK’ın açılış konuşmalarıyla başladı. ‘‘Toplum Ruh Sağlığına Genel Bakış” konusu ile Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Prof. Dr. Ali ÇAYKÖYLÜ, Türkiye’de ‘‘Toplum Ruh Sağlığı” konulu konuşması ile Türkiye Halk Sağlığı Kurumundan Sosyal Çalışmacı Esra AKÇAY, ‘‘Psikotik Bozukluklarda Toplum Ruh Sağlığı Uygulamaları’’ konuşması ile Uzman Dr. Senem AKYAZI, ‘‘Toplum Ruh sağlığı ve Psikoeğitim uygulamaları’’ konuşması ile Uzman Psikolog Seda Norçin DEMİRTAŞ, ‘‘TRSM deki Sosyal Çalışmacının Rolleri” konuşması ile Sosyal Çalışmacı Yılmaz GÖRMEZ, ‘‘Damgalanmada Hemşirenin Rolü” konuşması ile Sincan TRSM den Hemşire Güler AKAN, ‘‘Toplum Ruh Sağlığı Hemşireliğinde Son Gelişmeler’’ konusu ile Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma ÖZ ve ‘‘Toplum Ruh Sağlığı Hizmetlerinde İnovasyon ve Teknoloji Kullanımı’’ konusu ile Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Birgül ÖZKAN sempozyumda sunum gerçekleştirdi.

Çeşitli üniversitelerden ve hastanelerden çok sayıda öğretim üyesi, hekim, hemşire, psikolog, sosyal çalışmacının katıldığı Sempozyumun sonunda konuşmacılara teşekkür belgeleri ve adlarına dikilen ağaçlarının sertifikası takdim edildi. Yenimahalle Toplum Ruh Sağlığı merkezinde tedavi gören Hastaların da yer aldığı Müzik dinletisi ile program sona erdi.

1.Toplum Ruh Sağlığı Sempozyumu Gerçekleştirildi 1 1.Toplum Ruh Sağlığı Sempozyumu Gerçekleştirildi 2 1.Toplum Ruh Sağlığı Sempozyumu Gerçekleştirildi 3 1.Toplum Ruh Sağlığı Sempozyumu Gerçekleştirildi 4 1.Toplum Ruh Sağlığı Sempozyumu Gerçekleştirildi 5 1.Toplum Ruh Sağlığı Sempozyumu Gerçekleştirildi 6 1.Toplum Ruh Sağlığı Sempozyumu Gerçekleştirildi 7 1.Toplum Ruh Sağlığı Sempozyumu Gerçekleştirildi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz