Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz Sosyal Sorumluluk Projeler Topluluğu, İLKDER ve KADEM’in yardıma muhtaç 70 çocuğa moral desteği sağlamak amacıyla ortaklaşa düzenlediği “Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa” etkinliği MEB Şura Salonunda gerçekleşti.

Hayati İNANÇ’ın sunumunu yaptığı program, Kudüs’ten programa gelen Yazar Sayın Nuri PAKDiL, 7 Güzel Adam dizisi oyuncularından Sayın Kemal UÇAR, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, Ünlü Kum Sanatçısı Sayın Oğuz KIZIKLI, KADEM Başkanı Sayın Hicret TOPRAK, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sayın Mustafa DEMİRCİ, Üniversitemiz mensupları ve birçok öğrencinin katılımı ile gerçekleşti.

Yoğun katılımın olduğu programda Yazar Nuri PAKDİL, İnsanın sürekli okunan bir cümle olduğunu belirterek İslam ve Peygamber Efendimiz üzerine konuşma gerçekleştirdi. PAKDİL, Üniversitemiz tarafından düzenlenen bu program için Kudüs’ten geldiğini, gençliğin bu tür programları gerçekleştirmesinden duyduğu memnuniyeti katılımcılarla paylaştı. 7 Güzel Adamın geçmişini anlatırken duygulandığı gözlenen PAKDİL, kişilerin arkadaş seçerken 7 Güzel Adam gibi her yönüyle birbirine kenetlenmiş bir arkadaşlar edinmesi gerektiğini belirtti. PAKDİL’in ardından 7 Güzel Adam dizisinde Nuri PAKDİL’i canlandıran oyuncu Kemal UÇAR, bu rolü icra etmesinden duyduğu gururu izleyicilerle paylaştı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN tarafından, Kutlu Doğum, yetim çocuklar, Yedi Güzel Adam ve onların bir neslin yetişmesindeki rolleri üzerine bir konuşma gerçekleştirildi.

KADEM Başkanı Hicret TOPRAK Hazreti Peygamber’e ithafen Nurullah GENÇ tarafından kaleme alınan “Yağmur” şiirini seslendirdi.

Konuşmaların ardından Ünlü Kum Sanatçısı Oğuz KIZIKLI tarafından kum sanatı gösterisi düzenledi.

Programın ikinci kısmında Türk Musikisi Devlet Konservatuvarımız tarafından Kutlu Doğum Konseri icra edildi. Konservatuvar korosu ve İslami İlimler Fakültesi Öğretim üyemiz Yrd. Doç. Dr. Mustafa DEMİRCİ dinleyicilere Kutlu Doğum ile alakalı ilahi ziyafeti sundular. Binbeşyüze yakın davetlinin katıldığı program çok ilgi ve beğeni gördü.

Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 1 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 2 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 3 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 4 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 5 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 6 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 7 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 8 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 9 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 10 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 11 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 12 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 13 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 14 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 15 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 16 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 17 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 18 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 19 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 20 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 21 Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi 22Yedi Güzel Adamdan Yetmiş Güzel Çocuğa ve Kutlu Doğum Programı Gerçekleştirildi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz