51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Üniversitemiz, Kütüphane  Dokümantasyon Daire Başkanlığı organizasyonunda Türk Kütüphaneciler Derneği Ankara Şubesi, Kültür Bakanlığı ve Üniversitemiz Genç Edebiyatçılar Kulübü’nün katkıları ile 51. Kütüphane Haftası, 31 Mart-02 Nisan tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Milli Kütüphane’de başlayan programın açılışında Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet BARCA ve Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanımız Mahmut KOCAMAN’ın konuşmaları ile başladı.  Ardından “Kültürlerarası Diyalog ve Kütüphane” konulu panelde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya ÖRS’ün sunumunun ardından Prof. Dr. Hikmet ÖZDEMİR ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa BAYTER sunumlarını gerçekleştirdi. Panelin ardından Prof. Dr. Hikmet ÖZDEMİR kişisel kütüphanesinde bulunan yaklaşık 4500 kitabı Üniversitemiz kütüphanesine hediye etti.

Etkinliğin ikinci günü Üniversitemiz Etlik Yerleşkesi’nde “Yerleşkelere Göre En Çok Kitap Okuyan Öğrenci” ye hediye takdimi ile başladı. Daha sonra Genç Edebiyatçılar Kulübü’nün düzenlemiş olduğu şiir dinletisi gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde 12.30-13.00 arasında düzenlenen kitap okuma etkinliğine Cinnah ve Etlik Yerleşkelerimizde “Kitap Sizden Çay Bizden” sloganıyla iştirak edildi. Program Üniversitemiz Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nın müzik dinletisinin ardından Radyo, Televizyon, Sinema Kulübü’nün düzenlediği “Kitap Hırsızı” adlı film gösterimi ile devam etti.

Etkinliğin son gününde Üniversitemiz Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü öğrencileri tarafından çocuklarda ve ebeveynlerde farkındalık oluşturmaya yönelik Yenimahalle Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nde yatan hasta çocuklara kitap ve oyuncak dağıtılmıştır.

51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 1 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 2 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 3 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 4 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 5 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 6 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 7 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 8 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 9 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 10 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 11 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 12 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 13 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 14 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 15 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 16 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı 17 51. Kütüphane Haftası Üniversitemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz