Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması

İlk Baharın başlamasını temsilen  kutlanan Nevruz Programı Üniversitemiz Etlik Yerleşkesi’nde coşkuyla kutlandı.

Üniversitemiz, Kültür Bakanlığı ve TÜRKSOY’un ortaklaşa düzenlediği Nevruz Kutlamalarına, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın M. Fatih UŞAN, TÜRKSOY Genel Sekreteri Sayın Düsen KASEİNOV, Keçiören Kaymakamı Sayın Nusret DİRİM Çubuk Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Şükrü ACIELMA, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa KILIÇGİL, Azerbaycan Ülke Temsilcisi Sayın Elçin GAFARLI, Kazakistan Sayın Ülke Temsilcisi Malik OTARBAYEV, Kırgızistan Ülke Temsilcisi Sayın Kocageldi KULUYEV, KKTC Ülke Temsilcisi Sayın Güler FEDAİ, Tataristan Ülke Sayın Temsilcisi Lilia SATTAROVA, Hakas Ülke Temsilcisi Sayın Timur DAVLETOV, Üniversitemiz  İdari ve Akademik Personeli ve Üniversite öğrencileri katıldı.

Program Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN ve TÜRKSOY Genel Sekreteri Sayın Düsen KASEİNOV’un kurdele kesmesi ve Üniversitemiz öğrencilerinin yıl boyunca yapmış olduğu Ebru sergisini gezmesiyle başladı.

Katılımın oldukça yüksek olduğu etkinlik Üniversitemizde Bayram havasını yaşattı. Programda söz alan TÜRKSOY Genel Sekreteri Sayın Düsen KASEİNOV Baharın başlangıcı ve tabiatın canlanmasını ifade eden Nevruz’un Dünya’nın dört bir yanında bulunan akraba, dost ve kardeş topluluklarının ortak bir ruh ve coşkuyla bir bayram havasında kutladığını, Nevruz’un Orta Asya’dan Balkanlara kadar tüm kültürlerin ortak buluşma noktası olduğu  ifade ederek. Organizasyonun düzenlenmesinde büyük katkısı olan Üniversitemiz Rektörüne teşekkür etti. KASEİNOV’dan sonra söz alan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN Nevruzun önemi hakkında bilgiler verdikten sonra Yıldırım Beyazıt Üniversitesi olarak  böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti katılımcılarla paylaştı.

Konuşmalar ardından Nevruz’un simgesinden olan demir dövme, yumurta tokuşturma ve semeni ikramı etkinliği gerçekleştirildi. Ardından Nevruz Ateşi yakılarak üzerinden katılımcılar barış için kardeşlik için atladılar.

Çeşitli kültürlerin buluşma yeri olduğu programa Üniversiteniz öğrenci kulüpleri, Türk Dünyası’ndan (Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Türkiye)  birçok sanatçı ve dansçı katıldı. Türk Dünyası Müzik ve Sanat Toplulukları, Kuzey Osetya ( Kafkaslar) Sanatçıları gösteriler düzenledi.

Program, katılımcılara Özbek Pilavı ve Ayran İkram edilerek sona erdi.

Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 1 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 2 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 3 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 4 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 5 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 6 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 7 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 8 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 9 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 10 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 11 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 12 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 13 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 14 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 15 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 16 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 17 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 18 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 19 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 20 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 21 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 22 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 23 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 24 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 25 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 26 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 27 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 28 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 29 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 30 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması 31 Üniversitemizde Dev Nevruz Kutlaması

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz