Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Güven ÇANKAYA’dan Japonya Ziyareti

Türkiye-Japonya Uzay İşbirliğini geliştirmek amacıyla başta Üniversitemiz, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürlüğü olmak üzere çeşitli devlet kurumlarından ve sektörlerden 30 kişilik ekip Japonya’ya gitti.

Gerçekleştirilen programa Üniversitemiz adına Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Güven ÇANKAYA katıldı. 3 gün süren programın ilk günü Türk ve Japon yetkililerinin açılış konuşması ile başladı. Japonların uzay politikası ve uzay çalışmalarının mevcut durumu analiz edildi. Türkiye- Japonya işbirliği programının tanıtımı gerçekleştirilerek kapasite geliştirme adına Bireysel işbirliği hakkında görüşmeler yapıldı.

Türk Heyeti, Programın ikinci gününde Teknik ve İnceleme gezileri ile Japonya Ulusal Astronomik Gözlemevi’ni, JAXA Chofu Havacılık ve Uzay Merkezi’ni; programın üçüncü gününde ise JAXA Tsukuba Uzay Merkezi’ni ve Tokya Üniversitesi Akılı Uzay Sistemleri Laboratuvarı’nı ziyaret etti.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Güven ÇANKAYA’dan Japonya Ziyareti 1 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Güven ÇANKAYA’dan Japonya Ziyareti 2 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Güven ÇANKAYA’dan Japonya Ziyareti 3 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Güven ÇANKAYA’dan Japonya Ziyareti 4 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Güven ÇANKAYA’dan Japonya Ziyareti 5 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Güven ÇANKAYA’dan Japonya Ziyareti

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz