Ankara Teknopark İçin Bilgi Alışverişi

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin DOĞAN, İşletme Fakültemiz Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Mehmet BARCA ile Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Sayın Erdal AKDEVE; Üniversitemizin de ortağı olduğu İvedik Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın kurmakta olduğu Ankara Teknopark için İvedik Organize Sanayi Bölgesi Yetkilileriyle fikir alışverişinde bulunuldu.

Üniversitelerimizin de katkılarıyla kurulacak olan Ankara Teknopark Türkiye’nin en büyük Uygulamalı Teknopark’ı olacaktır. Sanayicilere, bölgemize ve ülkemize büyük katma değer kazandırarak Ar-Ge, Ür-Ge faaliyetleri ile Ankara Teknopark bilgiye dayalı kurumların ve işletmelerin teknoloji alanındaki rekabet edebilirliğini ve yenilikçi niteliğini geliştirmek amacıyla; bilgi ve teknolojinin üniversiteler, araştırma merkezleri, şirketler ve pazarlar arasında dolaşmasını teşvik eden ve kolaylaştıran, inovasyona dayalı şirketlerin kurulmasını ve gelişimini destekleyen, paydaşlarına Ar-Ge çalışmalarında kullanılacak yüksek nitelikli ofis alanları ve destek hizmetler sunan, profesyonel anlayışla, Ankara ve Türkiye’de Ar-Ge faaliyetlerinin merkezi haline gelecektir.

Ankara Teknopark, 400’den fazla Ar-Ge firmasına, laboratuvar merkezlerine, test merkezlerine, endüstriyel tasarım ofislerine, teknoloji transfer ofislerine, uygulamalı üretim merkezlerine ve sosyal donatılara ev sahipli yapması planlanmaktadır.

Ankara Teknopark yalnız bünyesinde faaliyet gösteren firmalara değil bölge sanayicilerin tamamına Ar-Ge faaliyetleri, inovasyon çalışmaları, iş geliştirme ve yeni pazarlara açılma konusunda hizmet sunacaktır.

Ankara Teknopark İçin Bilgi Alışverişi 1 Ankara Teknopark İçin Bilgi Alışverişi 2 Ankara Teknopark İçin Bilgi Alışverişi 3 Ankara Teknopark İçin Bilgi Alışverişi 4 Ankara Teknopark İçin Bilgi Alışverişi 5 Ankara Teknopark İçin Bilgi Alışverişi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz