15 Temmuz Kahramanlarından Metin Doğan Üniversitemize Konuk Oldu

15 Temmuz 2016 hain FETÖ darbe girişimine tepki göstererek, Atatürk Havalimanı’nda bir takın önüne yatarak 15 Temmuz’un kahramanlarından olan Metin Doğan, Üniversitemiz Esenboğa Külliyesi’nde öğrencilerimizle buluştu.

Üniversitemiz İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Aydın’ın selamlama konuşmasının ardından söz alan 15 Temmuz Kahramanı Metin Doğan 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını katılımcılarla paylaştı.

15 Temmuz Kahramanı Metin Doğan, “En bu alçak saldırıyı duyar duymaz kendimi sokağa attım. Atatürk Havalimanı önüne gitmek için taksi bulamadım. Motosiklet kullanan birini gördüm. Onu durdurdum. ‘Allah rızası için beni havaalanına götürür müsün?’ dedim. Gözlerimden ne kadar çok gitmek istediğimi anlayınca bunu kabul etti. Yüzünü bile tam görmedim. O kişiye, ‘Bak kardeş seni tedirgin etmemek için söylemedim ancak belki de bu gece öleceğim. Bu paraya ihtiyacım yok. Al kendine benzin parası yap’ dedim. Tüm ısrarlarıma rağmen kabul etmedi. Ona dualar ederek vedalaştım ve havaalanının girişinde tankları ve askerleri gördüm. Gördüğüm manzara beni çok etkiledi. Birden fırladım. Askerin üzerine doğru giderken ‘Ben Türk askeriyim, siz kimin askerisiniz?’ diye bağırmaya başladım. Tank durdu ve ben bağırmayı sürdürdüm. Sağ tarafımda yerde ellerinde silahlarıyla duran, sol tarafımdan kamyonun içerisinde olan askerler vardı. Bağırmaya devam ettim. Sonra tank hareket etmeye başladı. Ben de tankın sağ paletinin altın yattım. Tam o sırada durdu. Bu sırada tank üstüme doğru biraz hareket etti. Ben de bu sefer sol paletin önüne yattım. Tank hareketini durdurunca üzerimi çıkardım ayağa kalkarak tepkimi göstermeye devam ettim. Ondan sonra tankın üzerinde 3 kişi gördüm. ‘Biz de sizdeniz’ dediler. O laftan sonra sakinleştim. Ardından polis müdürü olduğunu düşündüğüm bir kişi çıkmamla ilgili bir çağrıda bulundu ve ben de tankın önünde ayrıldım.” dedi.

15 Temmuz Kahramanı Metin Doğan o gecede yaşadıklarını anlattıktan sonra vicdan temasında söyleşisine devam etti. Program katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ailesi olarak 15 Temmuz Şehitlerimizi saygı ile anıyor, Kahraman Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Metin Doğan Söyleşisi 1 Metin Doğan Söyleşisi 2 Metin Doğan Söyleşisi 3 Metin Doğan Söyleşisi 4 Metin Doğan Söyleşisi 5 Metin Doğan Söyleşisi 6 Metin Doğan Söyleşisi 7

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz