Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu

Üniversitemiz Genç Fikirler Atölyesi Öğrenci Kulübü organizasyonunda T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç, öğrencilerimizle söyleşi gerçekleştirdi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Metin Doğan ve Öğrenci Konsey Başkanı Salih Yıldız’ın selamlama konuşması gerçekleştirdi. T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç, “İstanbul’daki Futbol Zirvesi’ni takip etme fırsatınız oldu mu?” diyerek söyleşisine başladı.

İstanbul’daki toplantıda Ankara’da yapılacak statla ilgili konuya son noktayı koyduklarını dile getiren Sayın Akif Çağatay Kılıç, “Cumhurbaşkanımız o toplantıda Ankara’ya yapılacak statla ilgili konuyu nihai olarak açıklığa kavuşturdu. İnşallah önümüzdeki dönem içinde Ankara’da 19 Mayıs Stadı yerleşkesinde, çokça spor tesisinin mevcut olduğu, farklı branşların yapıldığı, yeni bir stat yapılacak ama ana unsur oradaki stat olacak. Gençlerbirliği gibi Ankara’da faaliyet gösteren kulüplerimizin talepleri vardı. O eski stadı yıkıyoruz ve mevcut yerinde yenisini yapıyoruz. Hayata geçirdiğimiz 30 küsur stadın inşaatından elde ettiğimiz tecrübelerin hepsini birleştirip, başkente yeni bir stat yapacağız.” diye konuştu.

Şehrin tam merkezinde, sadece stat değil aynı zamanda bir spor merkezi olarak kullanılacak yapının inşası ile ilgili düğmeye bastıklarını belirten Sayın Akif Çağatay Kılıç, “Kapasiteyi 45 bin olarak belirledik. Bu bir çok duruma cevap verebilecek bir kapasite. Mimari açıdan geleneksel mimarimizi yansıtacak ve taş bir yapının yansıması olacak. Mevcut spor salonları, farklı branşlarda tenis, yüzme, güreş gibi branşlar yine stadın içine hayat bulacak.” ifadelerini kullandı.

Stadın ulaşımının da önemli bir unsur olduğuna dikkati çeken Sayın Akif Çağatay Kılıç, şöyle devam etti:

“Ankara’nın merkezi, metro ve kara ulaşımı var. Karşısında tren garı var. Gençlik Parkı’nın uzantısıyla birlikte gençliğin rekreasyon alanı olarak kullandığı, yanındaki Ankara Spor Salonu ile ciddi bir çekim merkezi olan bu bölgeyi, sportif anlamda merkez haline getireceğiz. Stadın kendi kendini finanse etmesi de önemli. Ciddi masrafları var. Stadı yapalım ama bunun bir de sonrası var. İçinde rekreasyon faaliyetleri, restoranlar olacak. Bunun  örnekleri var dünyada. İngiltere, Almanya, ABD’de var. Hem sosyal faaliyetleri olacak hem de spor malzemesi satışı yapılacak. 14-15 yıllık tecrübenin bir araya geldiği bir yapı olacak. İnşallah Ankara için iyi olur. Bu tesislerden sizler yararlanacaksınız.”

Katılımın yoğun olduğu programda Sayın Akif Çağatay Kılıç, öğrencilerimizden gelen soruları cevapladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu 1 Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu 2 Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu 3 Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu 4 Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu 5 Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu 6 Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu 7 Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu 8 Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu 9 Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu 10 Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu 11 Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç Öğrencilerimizle Buluştu 12

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz